PKP- Łódź Fabryczna

Czy warto dojeżdżać do pracy z Łodzi do Warszawy?

Nie każdy może się poszczycić wysokimi zarobkami. Wiele osób ledwo wiąże koniec z końcem i czeka do dziesiątego. Czasami na godne życie trzeba pracować więcej niż inni. Po otwarciu granic Polacy masowo wyjeżdżali za granicę. Czy w tym kraju można uczciwie zarobić na utrzymanie własne i rodziny? Mieszkasz w Łodzi lub okolicach? Przeczytaj, czy warto dojeżdżać do pracy z Łodzi do Warszawy.

 

Czy w Łodzi koszty utrzymania są niższe niż w Warszawie?

Koszty utrzymania na prowincji są zawsze tańsze. Zaraz, zaraz! Łódź to przecież nie prowincja! Ale jednak trochę mniejsze miasto. Jeżeli nie mieszkasz w najbogatszej dzielnicy Łodzi, to może jesteś zwykłym obywatelem, który nie jest w stanie oszczędzić na wakacje.

Koszty utrzymania mieszkania i opłaty stałe w Łodzi są niższe niż w Warszawie. Ceny w hipermarketach i aptekach też mają w Łodzi niższe marże. Trzeba dodać jeszcze koszty zajęć dodatkowych dla dzieci i miesięczny budżet wydawany na utrzymanie domu i rodziny jest mniejszy niż w stolicy naszego kraju.

Dojazdy do Warszawy z Łodzi są najwygodniejsze z PKP Łódź Fabryczna.
I zdarza się, że wynoszą one taniej, niż dojazdy samochodem do Warszawy z bliżej położonych miast. Do tego nie można wierzyć aktualnej cenie benzyny, bo jest to stale niewiadoma.

 

Jaki sposób dojazdu wybrać z Łodzi do Warszawy?

Niezależnie, czy to podróż służbowa, czy wyjazd do znajomych, najwięcej pociągów z Łodzi do Warszawy odjeżdża z PKP Łódź Fabryczna. I są one komfortowe!

Stacja kolejowa PKP Łódź Fabryczna w ostatnich latach przeszła szereg modernizacji, dzięki czemu przejazdy odbywają się sprawniej i są przyjazne pasażerowi.

W Łodzi kursuje wiele linii tramwajowych i autobusowych, które szybko dowiozą nas do PKP Łódź Fabryczna, dlatego możemy rano i wieczorem podróżując służbowo zaoszczędzić wiele czasu.

Pociąg na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa to najbardziej optymalne rozwiązanie. Jazda samochodem, nawet po autostradzie, nie zawsze jest szybka; nie jest zbytnio komfortowa, gdy jesteśmy kierowcami i po prostu drożej nas wyniesie.

Do wyboru mamy jeszcze autobus, który także może stać w korkach. Krezusi mogą lecieć samolotem, ale dojazd do pracy zwykłego obywatela najbardziej optymalny wydaje się być pociągiem, kursującym z/do PKP Łódź Fabryczna.

Dojazdy do pracy z Łodzi do Warszawy, jak to z mniejszego miasta do większego, zawsze będzie opłacalny. Świadczą o tym niższe koszty utrzymania siebie i rodziny
w Łodzi, oraz o wiele wyższe zarobki na porównywalnym stanowisku pracy w Warszawie.

Po modernizacji stacji kolejowej PKP Łódź Fabryczna, podróż jest o wiele bardziej komfortowa i pozwala zaoszczędzić czas. Nic, tylko dojeżdżać!