Parasol prostokątny do twojego ogródka

Własny przydomowy ogródek to świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu, gdy zrobi się już cieplej. Trzeba jednak pamiętać o jednym, a mianowicie o tym, by uważać na szkodliwe promienie słoneczne. W odpowiedniej ilości są one potrzebne do wytwarzania witaminy D, lecz gdy jesteśmy na nie wystawieni zbyt długo może skończyć się to nadmiernym opaleniem skóry, czy w przyszłości nawet jej schorzeniami. W celu ochrony świetnie sprawdzi się parasol ogrodowy.

Jak wybrać dobry parasol prostokątny 2×3?

Gdy zdecydujemy się już na zakup parasola do naszego ogródka warto pomyśleć nad kilkoma istotnymi rzeczami. Jego rodzajem, ceną oraz jakością wykonania. Jest to o tyle ważne, że wybór produktu kiepskiej jakości może skończyć się koniecznością zakupu nowego parasola po dość krótkim czasie, który może wynieść nawet jeden sezon letni. Z tego powodu bardzo ważne jest, by wybrać taki parasol prostokątny 2×3, który będzie w stanie wytrzymać na długo i nie straszne mu intensywne słońce, letni deszcz, czy przechowywanie zimą. W ten sposób mamy pewność, że nasze pieniądze nie zostaną utopione w parasolu, który nie jest wykonany tak, jakbyśmy chcieli tego oczekiwać.

Bardzo ważne jest sprawdzenie materiałów. Dobrze, gdy stelaż jak i rura są wykonane ze stali nierdzewnej lub chociaż ocynkowanej, dzięki czemu są w stanie wytrzymać nawet deszczową pogodę bez pojawienia się ognisk rdzy. Sam materiał tworzący parasol powinien być z kolei wodoodporny i musi mieć dużą odporność na promienie UV. W tym celu wykorzystuje się bardzo często materiały poliestrowe o sporej gramaturze, które poddaje się nawet i podwójnej impregnacji tak, by parasol chronił nas równie dobrze przed słońcem jak i lekkim deszczem w letni wieczór.

Gdzie można wykorzystać parasol prostokątny 2×3?

Oczywiście w pierwszej chwili zakup parasola kojarzy się z przydomowym ogródkiem, w którym poszukuje się trochę cienia. Liczba zastosowań jest jednak znacznie większa. Taki parasol można spokojnie wykorzystać na straganie handlowym zamiast namiotu, którego rozkładanie potrafi pochłonąć sporo czasu. Bardzo często namioty prostokątne trafiają oczywiście również do ogródków restauracyjnych, gdzie chronią klientów przed słońcem lub deszczem w sezonie letnim. Chętnie parasole prostokątne wykorzystują również hotele lub branża zajmująca się organizowaniem na przykład eventów branżowych. Z powodzeniem wykorzystywane są również na tarasach albo basenach, gdzie również warto zaznać trochę wypoczynku od słońca tak, by nie skończyć z poparzeniami na skórze, które nie należą do specjalnie przyjemnych.