hurtownia hydrauliczna

Odkurzacz centralny – co musisz wiedzieć przed zakupami w hurtowni hydraulicznej

Posiadanie odkurzacza centralnego w domu obecnie nie jest traktowane już jako luksus. Dla wielu osób to podstawowe wyposażenie, podobnie jak system alarmowy, rekuperacja czy ogrzewanie podłogowe. Rozwiązanie rzeczywiście ma wiele zalet – przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas i maksymalnie usprawnić sprzątanie (szczególnie w budynkach dwukondygnacyjnych). Dowiedz się, na czym polega praca odkurzacza centralnego.

Jak działa odkurzacz centralny? Wyjaśnia pracownik hurtowni hydraulicznej

Zadanie odkurzacza centralnego jest dokładnie takie samo jak jego klasycznego odpowiednika. Jednak tutaj mamy do czynienia ze znacznie bardziej rozbudowaną instalacją, zasilaną przez jednostkę centralną. Ta mieści się w pomieszczeniu gospodarczym i stąd jest rozprowadzana na cały dom – wyjaśnia sprzedawca odkurzaczy centralnych z hurtowni hydraulicznej https://koszykhydraulika.pl/. Dodaje, że rury biegną przez ściany i stropy, a łączą się z gniazdami rozmieszczonymi w każdym pomieszczeniu (na parterze i piętrze).

W czasie sprzątania, użytkownik musi tylko podpiąć rurę do gniazda i odkurzać swobodnie, bez martwienia się długością kabla, odkurzaczem, który jeździ i obija się o ściany, wymianą pełnego worka. Tutaj wszystkie wciągnięte zabrudzenia są zasysane, a następnie transportowane do worka znajdującego się w jednostce centralnej. Z racji swojej lokalizacji (pomieszczenie gospodarcze, garaż) znajduje się ona niedaleko śmietnika, zatem opróżnianie będzie bardzo wygodne. Ale uwaga! Pojemność jednostek jest tak duża, że niekiedy wystarczy opróżniać je tylko raz na pół roku.

Zalety korzystania z odkurzacza centralnego i dlaczego warto kupić go w hurtowni hydraulicznej

Korzystanie z odkurzacza centralnego ma sporo zalet, o czym przekonują specjaliści, a także sami użytkownicy. Faktycznie rozwiązanie jest bardzo korzystne niemal z każdego punktu widzenia:

  • wygody – zapomnij o przenoszeniu odkurzacza między pomieszczeniami i piętrami, przepinaniu go z gniazdka do gniazdka, przeciąganiu przez progi i szczeliny w drzwiach, wreszcie regularnym opróżnianiu. Tutaj po prostu podpinasz rurę do gniazda znajdującego się w pokoju i gotowe,
  • oszczędności czasu – nie przenoś odkurzacza, nie trać czasu na opróżnianie worka i wizyty w sklepach, aby kupić nowe wkłady. Odkurzanie jest znacznie szybsze, gdy korzystasz z odkurzacza centralnego,
  • swobody działania – brak krótkiego, plączącego się między nogami kabla to ogromny atut. Rury zazwyczaj mają większy zasięg, nierzadko wynoszący nawet 10 metrów, co pozwala na swobodne dotarcie w każdy kąt,
  • ekonomii – szybsze sprzątanie energooszczędnym sprzętem pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jednak robiąc zakupy w hurtowni, dowiedz się, jaką klasę energetyczną ma dany sprzęt – im wyższa (A i w górę) tym lepiej dla domowego budżetu,
  • komfortu życia – działanie odkurzacza centralnego jest znacznie bardziej skutecznie niż klasycznego odkurzacza. W czasie sprzątania, pył i kurz nie unoszą się w powietrzu. Nie masz z nimi styczności także później, gdy przychodzi czas na opróżnienie worka. Znikają z pola widzenia raz na zawsze zamknięte szczelnie w jednostce centralnej. Oznacza to duży komfort oddychania, szczególnie dla domowników, którzy cierpią z powodu alergii wziewnych.

A co z wadami tego rozwiązania? Na pewno trzeba wskazać to, że zrobienie odkurzacza centralnego w budynkach już istniejących jest trudne (ale nie niemożliwe) i warto zaplanować inwestycję już na etapie budowania domu (jednak to czas wielu wydatków i niektórzy rezygnują z dokładania sobie kolejnych. Koszt odkurzacza centralnego to nierzadko 5000 złotych lub więcej. Do tego wypłata dla ekipy montującej). Zaoszczędzić można, robiąc zakupy w hurtowni internetowej.

A co z hałasem? Nieprawdą jest, że urządzenie jest głośne w eksploatacji. Jeśli chodzi o poziom decybeli, to jednostka centralna pracuje bardzo podobnie jak tradycyjny odkurzacz, a przecież jest zamknięta w pomieszczeniu gospodarczym, czyli wygłuszona przez ściany.