oczyszczacz daikin

Oczyszczacz Daikin – dlaczego warto mieć takie urządzenie?

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem i wybierane są do coraz większej ilości domów. Powietrze składa się z dużej ilości cząstek, wśród których znaleźć się może wiele zanieczyszczeń i alergenów potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia. Niektóre z nich mogą przyczyniać się nawet do rozwoju poważnych chorób układu oddechowego. Oczyszczacz Daikin to model o dużej wydajności, który skutecznie filtruje powietrze. Jak działa takie urządzenie i kiedy warto z niego korzystać?

Jak działa oczyszczacz powietrza Daikin?

Najważniejsze zadanie oczyszczacza to filtrowanie powietrza, do czego model marki Daikin wykorzystuje klasyczny filtr HEPA. Wychwytuje on maleńkie cząsteczki kurzu i nie wymaga częstej wymiany – filtr ten zmienia się w urządzeniu dopiero po 10 latach użytkowania. W filtrowaniu i oczyszczaniu powietrza swoją rolę odgrywa także technologia Flash Streamer, opierająca się na wyładowaniach plazmowych. W połączeniu ze składnikami powietrza dochodzi do silnego rozkładu utleniającego, przez co oczyszczacz Daikin zapewnia ciągle usuwanie zapachów, wirusów i bakterii, alergenów, zarodników pleśni, a nawet cząsteczek smogu.

Oczyszczacz Daikin, którego specyfikacja dostępna jest pod adresem https://www.climapolska.com.pl/oczyszczacze-powietrza-daikin/, wyposażony jest także w wiele dodatkowych funkcji. Warta uwagi jest przede wszystkim kontrola jakości powietrza i czujnik zapachów, dzięki którym urządzenie uruchamia się wtedy, kiedy jest to potrzebne. Oczyszczacze powietrza Daikin w trybie cichej pracy wytwarzają niewielkie natężenie dźwięku sięgające jedynie do 19 dBA, przez co z powodzeniem mogą pozostawać włączone na całą noc, nie przeszkadzając w odpoczynku. Oczyszczacz Daikin może być modelem jedynie filtrującym powietrze lub dodatkowo je nawilżającym.

Kiedy oczyszczacz Daikin jest szczególnie potrzebny?

W pewnych okolicznościach oczyszczacz powietrza wydaje się wręcz konieczny. Kiedy takie urządzenie ułatwi codzienne życie?

  • Jeśli w domu mieszkają alergicy z alergiami wziewnymi, a także astmatycy i osoby chorujące na wszelkiego rodzaju choroby układu oddechowego, oczyszczacz powietrza koniecznie powinien pojawić się w ich sypialni. Skutecznie usuwa on z powietrza alergeny, w tym pyłki, a także inne drobne zanieczyszczenia.
  • Oczyszczacz Daikin dobrze sprawdzi się wtedy, gdy któryś z domowników pali papierosy. Filtr HEPA filtruje dym papierosowy z powietrza, co ma istotny wpływ na zdrowie. Jego drobne cząsteczki to jeden z najgroźniejszych czynników rakotwórczych.
  • Oczyszczacz powietrza przyda się także w domu, w którym mieszkają małe dzieci. Kilkulatki nie posiadają jeszcze w pełni wykształconego układu odpornościowego, przez co są znacznie bardziej narażone na choroby układu oddechowego przez wdychanie zanieczyszczonego powietrza.
  • W oczyszczacz Daikin warto się wyposażyć, mieszkając w centrum miasta i wszędzie tam, gdzie jest niska jakość powietrza i duży smog. Cząsteczki smogu to jedne z najgroźniejszych zanieczyszczeń, które może prowadzić do rozwoju astmy, zapalenia oskrzeli, niewydolności oddechowej, a nawet zaburzenia rytmu serca.

Tylko Ty masz wpływ na jakość powietrza w swoim domu!

Pojedyncze osoby nigdy nie mają pełnego wpływu na jakość powietrza na zewnątrz. Szczególnie w dużych miastach jest one pełne szkodliwych zanieczyszczeń, jak smog, spaliny samochodowe, czy różnego rodzaju alergeny. Polska niestety jest krajem, w którym jakość powietrza oceniana jest stosunkowo nisko na tle całej Europy. Jak w takich warunkach zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny? Warto zacząć od zakupu oczyszczacza Daikin i poprawić jakość powietrza we własnym domu. To w końcu właśnie w nim spędza się najwięcej czasu.

Oczyszczacz Daikin to antidotum na alergie wziewne, w tym zarówno na pyłki, kurz, jak i roztocza. Potrafi on usunąć z powietrza znacznie więcej szkodliwych cząsteczek, w tym także potencjalnie niebezpieczne bakterie i wirusy. Kiedy na świecie wybuchła pandemia COVID-19, oczyszczacze zostały przetestowane także pod kątem usuwania z powietrza wirusa SARS-CoV-2 – jak się okazało, z pozytywnym wynikiem skuteczności na poziomie 99,9%. Warto pamiętać, że oczyszczacz Daikin usuwa z mieszkania również wszelkie nieprzyjemne zapachy, wykrywając je za pomocą wbudowanego czujnika.