Nowe domy na Wawrze – jakie ceny?

Mieszkanie w Warszawie to dla wielu osób naprawdę olbrzymie marzenie. Stolica Polski jest miastem stale rozwijającym się i nawet dzielnice, które jeszcze nie tak dawno były naprawdę słabo zaludnione nie mogę teraz narzekać na mały napływ ludności. Oczywiście korzystają na tym również deweloperzy, budując domy gotowe do zamieszkania niemal natychmiast, a chętnych nie brakuje. Dla przykładu, Wawer to dzielnica oddalona w dość znacznym stopniu od centrum miasta, lecz dla wielu jest to spory atut – mieszkanie w domu na przedmieściach stolicy niesie za sobą naprawdę wiele plusów i nie niesie za sobą aż tylu wyrzeczeń jak posiadanie mieszkania w centrum miasta. To właśnie stąd możemy zrozumieć aż takie wielkie zainteresowanie domami w tamtym rejonie. Jak jednak kształtują się ceny nowych domów na Wawrze?

Nowe domy na Wawrze – dlaczego ta dzielnica zyskuje na popularności?

Wawer został włączony do miasta stołecznego stosunkowo późno, bo dopiero w 1951 roku. Jest on równocześnie największą pod kątem powierzchni i najmniejszą pod względem ludności dzielnicą w Warszawie. Nic więc dziwnego, że niewykorzystane tereny są aż tak chętnie zagospodarowywane pod budowę domów. Choć ogółem rzecz biorąc Warszawa charakteryzuje się dużą przestronnością pod kątem zabudowania, w centralnej części miasta oraz na zachodzie próżno aktualnie szukać terenów pod swobodną rozbudowę. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się w kontekście wyboru miejsca na kupno działki właśnie na Wawer.

Sam Wawer jeszcze do 2002 roku był częścią dzielnicy Praga Południe, lecz właśnie we wspomnianym roku stał się zupełnie oddzielnym bytem. Praga często nie kojarzy się najlepiej, więc stworzenie oddzielnej dzielnicy mogło być pomocne pod kątem wizerunkowym. Dojazd również nie należy do najtrudniejszych z uwagi na mnogość stacji kolejowych wchodzących w skład słynnej warszawskiej SKM-ki.

Jak kształtują się ceny nowych domów na Wawrze?

Jeżeli chodzi o nowe domy Wawer jest jednym z najlepszych miejsc w Warszawie na wybudowanie swoich własnych czterech ścian lub zakup już istniejącego lokum. Należy jednak pamiętać, iż z uwagi na coraz większe zainteresowanie tym regionem stolicy ceny domów zaczynają coraz mocniej rosnąć. W ciągu ostatniego roku możemy zaobserwować skok cen o aż 9 procent.

Aktualnie średnia cena za jeden metr kwadratowy domu na Wawrze wynosi 7 764 złotych. Za dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych przyjdzie więc zapłacić średnio 776 400 złotych. Należy również doliczyć samą działkę oraz wszystkie podłączenia, co kształtuje jeszcze wyższą cenę, jeżeli mamy zamiar samodzielnie zbudować nasz nowy dom.