budowa hal namiotowych

Niezapomniane wesele w namiocie imprezowym

Bardzo często młodym ludziom marzy się ślub w plenerze. Niektóre restauracje położone nad jeziorem, czy w lesie nie dysponują dużym zapleczem restauracyjnym, albo nie dają możliwości zorganizowania ceremonii pod chmurką. Można wówczas pomyśleć o wynajęciu hali namiotowej, w której wesele na długo zapisze się w pamięci młodych i gości.

Namiot imprezowy idealny na wesele

Obecnie budowa hal namiotowych stała się bardzo popularna. Niektóre hotele lub restauracje pokusiły się o ich zakup i z powodzeniem organizują w nich różne imprezy okolicznościowe. Jeżeli restauracja nie dysponuje takim rozwiązaniem to na rynku istnieje wiele firm oferujących wypożyczenie hal namiotowych wraz z ich budową (montażem) jak np. https://namiotyhalowe.pl/sprzedaz/stawianie-hal-magazynowych-i-namiotowych/. Namioty imprezowe występują najczęściej w wielu odsłonach. Firmy bardzo często oferują klientom możliwość wyboru kolorów i stylów zadaszenia. Dzięki temu można indywidualnie dobrać charakter namiotu do stylu restauracji, czy wesela.

Uniwersalność imprezowych hal namiotowych

Spora część oferowanych do wypożyczenia namiotów posiada okna. Mogą mieć one różne kształty, często występują w formie witraży. Namiot z pełnymi ścianami mają z kolei inną ważną zaletę – zapewniają intymność i kameralny nastrój. Zbudowane hale namiotowe bardzo często posiadają moskitiery, które zwłaszcza w godzinach wieczornych chronią gości przed atakiem komarów. Polepszają one także wentylację w namiotach, jeżeli nie ma w nich klimatyzacji. W czasie chłodniejszych dni można wykorzystać w namiotach także bez problemu ogrzewacze.

Zakup namiotu imprezowego

Firmy, które zaplanowały zakup namiotu imprezowego mogą zamówić go na wymiar. Pozwoli to na indywidualny dobór parametrów do własnego lokalu gastronomicznego, hotelu czy innego dowolnego miejsca. Budowa hali namiotowej nie jest kosztowna w porównaniu z budową klasycznego lokalu. Większość producentów daje możliwość wyboru konstrukcji, wymiarów oraz materiału, z którego ma być wykonany namiot.

Można decydować także o sposobie otwierania namiotu. Firmy zajmujące się budową hal namiotowych oferują najczęściej namioty z bramą typu kurtyna albo klasycznym rolowaniem plandeki. Druga opcja jest mniej wygodna gdyż do otwarcia namiotu potrzebne są zazwyczaj dwie osoby. Natomiast kurtyna pozwala na rozsuwanie dwóch stron otworu, a także na dowolne otwieranie poszczególnych części namiotu. Dzięki temu namiot może być otwarty tylko częściowo w przypadku złych warunków atmosferycznych.

Budowa i aranżacja namiotu imprezowego

Gdy już wynajmiemy lub zbudujemy halę namiotową z pewnością docenimy jej  uniwersalność. Dzięki temu można zorganizować w nich praktycznie każdą uroczystość w dowolnym stylu. Wystarczy do środka wstawić odpowiednie meble, wyposażyć w odpowiednią podłogę, a także udekorować. W przypadku bardzo eleganckiego wesela można dobrać drewniane, rustykalne stoły i krzesła. W nowoczesnych imprezach sprawdzą się lżejsze białe lub klasyczne udekorowane stoły. Bardzo łatwo dekoruje się także wnętrze hali namiotowej. Można w prosty sposób zaaranżować ją w dowolny sposób oddający charakter organizowanej imprezy.

Znaczenie rodzaju konstrukcji hali namiotowej

Przy budowie hali namiotowej warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Najlepiej wybrać cenioną na rynku i doświadczoną firmę. Z pewnością nie warto kierować się tylko niską ceną konstrukcji, ale przede wszystkim jego, jakością. Zorganizowanie wesela w już zbudowanej hali namiotowej ograniczy się jedynie do sprawdzenia jego, jakości oraz udogodnień. Należy sprawdzić jego wyposażenie, sposoby otwierania i inne udogodnienia typu klimatyzacja. Można dopytać także o wdrożenie ewentualnych zmian w jego aranżacji, sprawdzić, jakość i rodzaj położonej w nim podłogi.

Światło w hali namiotowej

Najczęściej w namiotach montuje się eleganckie żyrandole, które pasują swoim charakterem do każdej imprezy. Młode pary często organizują dodatkowe oświetlenie np. ledowe, albo specjalne przeznaczone na tego typu imprezy. Na rynku można bez problemu znaleźć firmy, które profesjonalnie zajmują się aranżacją oświetlenia imprez. Warto pomyśleć także o oświetleniu terenu wokół postawionej hali namiotowej. Ułatwi to gościom poruszanie się po terenie i dojście do toalet.