Namiot garażowy zamiast klasycznego

Alternatywą dla klasycznych garaży murowanych, blaszanych czy wiat mogą być także namioty garażowe. Sprawdzają się one, jako zadaszenie dla samochodów, a nawet maszyn rolniczych. Konstrukcje takie są wytrzymałe i skutecznie zabezpieczają pojazdy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Wykonane są z plandeki i mogą być użytkowane przez cały rok.

Dla kogo namiot garażowy?

Konstrukcje są przeznaczony dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę i funkcjonalność. Budowa hali namiotowej garażowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę jak ma to miejsce w przypadku stawiania klasycznego murowanego garażu. Po za tym są łatwiejsze w montażu oraz tańsze w postawieniu. Plandeka, z której są wykonane bardzo dobrze zabezpiecza pojazdy przed wiatrem, deszczem, śniegiem, a nawet gradem. Kolejną zaletą jest fakt, że klient sam może decydować o wielkości zbudowanej hali namiotowej. Jeśli postawi większą będzie miał możliwość przechowywania w niej także rowerów, motocykli, maszyn ogrodowych, narzędzi i przedmiotów, których nie chce trzymać w domu.

Jakie warunki należy spełnić, aby postawić namiot garażowy?

Budowa hal namiotowych garażowych, jak już wcześniej było wspomniane nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Dzięki temu możemy zaoszczędzić cenny czas oraz pieniądze. Po za tym nie musimy martwić się o miejsce i przestrzeganie zasad związanych z zachowaniem odpowiednich odległości od sąsiednich obiektów budowlanych i działek. Możemy, zatem w prosty sposób obejść prawo budowlane i zbudować halę namiotową przeznaczoną na garaż tam gdzie chcemy.

Główne zalety namiotu garażowego

Największą zaletą wybudowania hali namiotowej, z przeznaczeniem na garaż jest jej stabilna i trwała konstrukcja. Szkielet konstrukcji najczęściej zbudowany jest z aluminiowych i ocynkowanych elementów. Ocynkowanie chroni przed pojawianiem się rdzy w czasie jest użytkowania. Konstrukcja może być użytkowana całorocznie przez wiele lat. Warto zainwestować w dobrą plandekę. Im wyższe ma parametry techniczne tym dłużej nam posłuży. Powinna chronić ona nie tylko przed wodą, śniegiem i wiatrem, ale posiadać właściwości także ognioodporne. Kolejną zaletą hali namiotowej jest łatwość jej montażu i demontażu. Garaż można postawić na działkach, które są niewielkie albo posiadają specyficzny kształt. Po za tym mamy możliwość indywidualnego dopasowania wymiarów hali do naszych potrzeb. Pomimo, że montaż garażu trwa zazwyczaj kilka godzin to z pewnością budowę hali namiotowej najlepiej pozostawić profesjonalnej firmie.