budowa hal namiotowych magazyn

Namiot alternatywą dla hali magazynowej

Przedsiębiorcy, którzy nie chcą albo nie mogą z jakiś powodów postawić hali magazynowej mają obecnie ciekawą alternatywę w postaci namiotu magazynowego. Konstrukcja taka może być postawiona na indywidualne życzenie klienta. Z powadzeniem mogą one przez wiele lat zastąpić tradycyjne hale magazynowe. Ogromną zaletą hal namiotowych jest ich szybki montaż, rozbudowa, a także demontaż w razie potrzeby.

Jakie są główne zalety namiotów magazynowych?

Główną zaletą, jaką niesie ze sobą budowa hal namiotowych z przeznaczeniem na magazyn jest przede wszystkim szybkość realizacji inwestycji. Po za tym firmy zajmujące się stawianiem tego typu magazynów bardzo indywidualnie podchodzą do potrzeb każdego klienta. Potrafią w taki sposób rozplanować wielkość hali, aby spełniała ona jak najlepiej swoje zadania. Konstrukcja hali jest bardzo stabilna i wytrzymała. Wybudowana hala namiotowa posiada aluminiowy szkielet wraz z ocynkowanymi elementami, które zapobiegają ich korozji. Dach magazynu i boki pokryty są wysokiej, jakości plandeką. Wysokogatunkowy materiał posiada właściwości wodoszczelne, chroni także przed śniegiem, wiatrem oraz ogniem. Sprawdza się zarówno przy wysokich jak i niskich temperaturach.

Hale magazynowe skrojone na miarę

Przedsiębiorca może dowolnie decydować o wielkości budowanej hali namiotowej. Ogromnym udogodnieniem dla klienta jest możliwość zmiany po czasie konstrukcji magazynu. Możne w każdej chwili dobudować kolejną część, wydłużać i dowolnie modyfikować magazyn. W razie potrzeby problemem nie jest też przeniesienie magazynu w inne miejsce. Koszty związane z wybudowaniem hali namiotowej przeznaczonej na magazyn są o wiele niższe niż jej murowanego odpowiednika. Taka budowa pomimo konieczności uzyskania niezbędnych pozwoleń pozwala, zatem zaoszczędzić cenny czas.

Jakie towary można przechowywać w halach namiotowych?

Hale magazynowe są uniwersalne, dlatego też pozwalają na przechowywanie różnorodnych produktów. Najlepiej sprawdzą się w branżach związanych z produkcją rolniczą, spożywczą i chemiczną. Doskonale nadają się także do przechowywania maszyn, urządzeń, mebli, zabawek i wielu innych towarów.

Hala namiotowa zbudowana z dobrej, jakości plandeki dobrze utrzymuje ciepło. W okresie zimowym warto dodatkowo wyposażyć ją w nagrzewnice. Na rynku mamy do wyboru nagrzewnice olejowe, elektryczne lub gazowe.