Na czym polega program akceleracyjny dla startupów?
Startupy to przyszłość. Już wiele startupów odmieniło nasze życie. Jedne z popularniejszych startupów, które się rozwinęły to: Facebook, Spotify, Uber, Airbnb czy Znany lekarz. Wiele osób wśród nas ma pomysł na biznes, jednak nie ma funduszy, na jego realizację. Na szczęście istnieją programy, które pomagają nam sfinansować innowacyjny pomysł. Zobaczcie sami, na czym polega program akceleracyjny.
Program akceleracyjny – co to?
Zacznijmy od tego, co to jest program akceleracyjny. Jest to program, który ma za zadanie wspomaganie rozwoju gospodarczego, w tym również przedsiębiorczości. Dokładniej chodzi o tworzenie instytucji w województwie mazowieckim, która miałaby za zadanie wspierać start-upy. Wsparcie to działałoby na zasadzie dofinansowania – to jest właśnie program akceleracyjny. Ma on wspierać działania startupów, które są zgodne ze tak zwanymi specjalizacjami na terenie województwa mazowieckiego. Ideą takiego programu jest:
- wsparcie mentoringowe;
- zdobywanie nowych umiejętności;
- zdobywanie nowych kompetencji;
- przyspieszanie rozwoju startupów;
- szybsze i większe szanse na wdrożenie tych rozwiązań na rynek.
Program akceleracyjny – kto może skorzystać?
Program akceleracyjny jest skierowany do startupów. Pod tym słowem kryją się:
- programy biznesowe, które nie zostały zarejestrowane, jako działalność gospodarcza;
- początkujące, młode firmy, czyli takie, które działają na rynku maksymalnie 3 lata. Firmy te muszą być zarejestrowane na terenie województwa mazowieckiego.
GENESIS – czym się zajmuje?
GENESIS to akcelerator. Za jego działanie jest odpowiedzialny Startup Academy. Co ciekawe partnerem całej akcji jest znana chyba wszystkim firma Compensa. Współpraca tych firma pozwala na rozwój projektów biznesowych i początkujących firm. Na najlepsze pomysły ostatnim razem czekało 15 000 zł. Całe przedsięwzięcie jest przeznaczone dla osób, które mają pomysł na biznes i chcą go rozwijać. Akceleratory wyciągają “pomocną dłoń” dla takich inicjatyw. Program jest skierowany do małych zespołów – od 2 do 5 osób.
Ostatnie zgłoszenia były przyjmowane w 2019 roku. Program ten był skierowany dla projektów biznesowych i młodych firm, które zajmują się szukaniem innowacyjnych rozwiązań dla firm z branży ubezpieczeniowej. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie znowu rozpocznie się rekrutacja do programu akceleracyjnego. Musicie obserwować strony branżowe i czekać na następne informacje!