myjki przemysłowe

Myjnie przemysłowe i ich szerokie zastosowanie

Poniższy artykuł podpowie Ci, czym różnią się poszczególne myjki automatyczne. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem bądź modernizacją swojego zakładu, wierzymy, że rzucimy nieco światła na te technologie.

Szeroki wybór myjek przemysłowych

Jest wiele producentów myjek przemysłowych i mimo że urządzenia te są zbliżone zastosowaniem, to wiele z firm oferuje wykonanie myjek na specjalne zamówienie. Sprawdza się to w szczególności gdy zastosowanie, jakiemu ma służyć, jest nietypowe bądź wymaga specjalistycznych rozwiązań. Przykład strony jednego z producentów znaleźć możecie pod tym linkiem: https://vacat.com.pl/myjnie-przemysowe/

Właściwie, po co te myjki automatyczne?

To pytanie dla wielu może wydawać się naiwne. Osobom, które jak dotąd nigdy nie korzystały z takich rozwiązań, może za to wiele wyjaśnić. Automatyka niemal każdej gałęzi gospodarki sprzyja podnoszeniu jakości oraz obniżeniu czasu wykonania zadań w jej obrębie. Ale to nie wszystkie zalety. Możemy do nich zaliczyć także:

 • Duża odporność na substancje żrące – wiele zabrudzeń wymaga szczególnego podejścia od strony zastosowanej chemii, która ma za zadanie usunąć bró Tworzywo, z którego wykonane są maszyny, wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że ich żywotność jest odpowiednio dłuższa,
 • Niski koszt eksploatacji – mechanizacja pozwala obniżyć koszty procesu mycia, a wiele z myjek posiada zamknięty obieg wody, co również sprzyja środowisku
 • Możliwość optymalizacji parametrów – niektóre z elementów wymuszają na nas dokładniejsze mycie, inne natomiast każą nam większy nacisk położyć na odpowiednie środki czystości. Niezależnie czy działamy w branży gastronomicznej, czy wulkanizacyjnej, możliwość optymalizacji maszyn sprawia, że ich profil działania jest bardziej uniwersalny.

Rodzaje myjek (myjni) przemysłowych

Producenci dostarczają nam w zależności od naszych potrzeb szereg różnego rodzaju myjni przemysłowych.

 • Myjnie do cystern, zbiorników i rurociągów – myjnia taka, wyróżnia się specjalną głowicą, co przekłada się na możliwość mycia zbiorników również o niestandardowych wymiarach. Idealnie sprawdza się do mycia i dezynfekcji zbiorników IBC czy konteneró
 • Myjnie komorowe automatyczne – tego typu urządzenia przeznaczone są głównie do mycia, czyszczenia, odtłuszczania czy fosforanowania. Idealnie sprawdzają się w pracy z najrozmaitszymi detalami wymagającymi dokładnego czyszczenia.
 • Myjnie tunelowe – urządzenia tej technologii prócz mycia, wyróżniają się także opcją suszenia. Wielkość urządzenia uzależniona jest od jego przeznaczenia.
 • Myjnie bębnowe – proces mycia, również głównie detali, odbywa się w specjalnym bębnie obrotowym. Rozwiązanie to sprawia, że elementy są w ciągłym ruchu i strumień płynu ma dostęp do wszystkich miejsc.
 • Myjnie ręczne warsztatowe – przeznaczenie takich urządzeń, to głównie warsztaty samochodowe, specjalizujące się w regeneracji części. Myjnie tego typu wymagane są przez PIP czy Sanepid.
 • Myjnie do blach – w tym urządzeniu specjalny sterownik przemysłowy PLC pozwala na optymalizacje parametrów wedle naszego życzenia.
 • Myjnie do rur i profili – szeroki zakres średnicy rur sprawia, że myjnie takie, prócz mycia mogą służyć również do odtłuszczania czy konserwacji materiału.
 • Myjnie ultradźwiękowe – jedna z najbardziej zaawansowanych technologii. Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków nie jest konieczne użycie tak silnych detergentó Sprawia to, że myjnie te cieszą się sporym zainteresowaniem w tych gałęziach przemysłu, które wykorzystują do swej produkcji delikatnie materiały.

Czy warto zainwestować w myjkę przemysłową automatyczną?

Nie ma co ukrywać, że myjki automatyczne, to rozwiązanie dla osób aspirujących do rozbudowy i modernizacji własnych przedsiębiorstw. Inwestycja taka, pozwala na ogromną oszczędność wody oraz środków czyszczących. Mechanizacja w tym zakresie przekłada się na znaczące usprawnienie firmy pod kątem ekonomicznym. Dodatkowo nie ma obawy, że jakość czyszczenia spadnie, ponieważ wszystko odbywa się automatycznie. Zakup myjki przemysłowej, to zdecydowanie inwestycja długoterminowa.