Motorsport dla kobiet – może to sport dla Ciebie?

Jeszcze kilka lat temu sporty związane z motoryzacją były dedykowane tylko mężczyznom. Dzisiaj na szczęście to się zmienia. Walczymy o równość płci oraz o obalenie stereotypów krążących po naszym świecie. Jednym z takich przedsięwzięć jest właśnie The Girls On Track. Zostańcie z nami i same sprawdźcie, czy to sport dla Was.

 

Co to jest The Girls On Track?

The Girls On Track to projekt, który trwał w latach 2018/2019 (wszystko wskazuje na to, że zostanie ponownie wznowiony. Projekt ten jest dedykowany dla kobiet, które wchodzą dopiero w dorosłe życie (w wieku 13-18 lat). Ideą tego projektu jest promocja motorsportu wśród kobiet, a dokładniej slalomu kartingowego. Program ten jest finansowany w ramach Erasmusa Unii Europejskiej oraz został zorganizowany przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA i Polski Związek Motorowy. Program ma ten ogromne znaczenie socjalne. Uniwersytety w Limoges prowadzi analizę, która ma za zadanie przedstawienia rekomendacji na temat kobiet w sporcie i walce ze stereotypami.

Na czym polega The Girls On Track?

Poprzednim razem od marca do października były organizowane eliminacji w każdym z krajów. Co do wytycznych w każdym z krajów trasa slalomu kartingowego powinien mieć ten sam układ trasy. Slalom Kartingowy to jeden z rodzajów kartingu. Sportowcy i sportowczynie muszą omijać różnorodne przeszkody, np. rozstawione pachołki.

Ideą tego programu jest dobra zabawa i odkrywanie świata motorsportu. Co ważne, zabawa ta przeradza się w prawdziwy sport – z każdego kraju trzy najlepsze dziewczyny będą mogły wziąć udział w Finale Europejskim i rozpocząć prawdziwą karierę w motorsporcie!

Motorsport dla kobiet – Polka w finale

Na koniec chcemy Was poinformować, że w ostatniej edycji w finale The Girls on Track-Karting w Le Mans wzięło udział 27 dziewczyn – jedną z nich była Polska Michalina Sabaj. Eliminacje w Polsce odbywały się w Tychach i Rzeszowie, a wzięło w nich udział ponad 150 dziewczyn. Jak widzicie, motorsporty są coraz popularniejsze wśród kobiet. Mamy nadzieję, że trend ten będzie rósł tak, aby na zawsze pozbyć się stereotypów.

Jesteś miłośniczką motocykli i chcesz rozpocząć swoją przygodę z jednośladami? Spełnij swoje marzenie o posiadaniu jednośladu – na początek wystarczy używany, ale sprawny technicznie pojazd, który zakupisz w internecie albo takich miejscach, jak komis czy skup aut. Gdynia, Kraków, Warszawa, Wrocław – niezależnie od tego, gdzie mieszkasz i jakie są Twoje obecne umiejętności, możesz zrobić karierę w motorsporcie! Wystarczy tylko chcieć, by dołączyć do grona zmotoryzowanych kobiet.