Monitorowanie pojazdów w firmach – czy jest opłacalne?

Monitoring pojazdów to technologia, która obecnie jest bardzo popularnym wyposażenia wielu firm. Kontrola bowiem jest najlepszym sposobem, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jednak czy taki system jest dla nas opłacalny? Sprawdźmy.

Monitorowanie pojazdów – czym jest?

https://www.truckonline.pl/monitorowanie-pojazdow/ System monitorowania pojazdów to unikalny program, który zwiększa bezpieczeństwo naszych samochodów niezależnie od ich rodzajów. Może on być montowany zarówno w samochodach osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Cały system działa w oparciu o monitorowanie GPS. Jest to technologia, która pozwala nam dokładnie śledzić położenie danego obiektu. Dzięki temu uzyskujemy raport dotyczący tego, gdzie jest, z jaką prędkością się przemieszcza oraz gdzie ostatnio był widziany. Monitorowanie pojazdów to również szereg urządzeń, które montuje się bezpośrednio w instalację samochodu. Dzięki temu możemy z każdego miejsca na świecie zobaczyć obroty silnika, stan licznika, technikę jazdy kierowcy oraz obciążenie silnika. Dodatkowo system określi ilość paliwa oraz nacisk na pedał gazu.

Korzyści płynące z monitorowania pojazdów

System gwarantuje nam przede wszystkim bezpieczeństwo. Jest ono spowodowane faktem, że dysponujemy dokładną lokalizacją naszego pojazdu. W przypadku włamania oraz skradzenia samochodu szybko możemy poznać miejsce przebywania naszego mienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku posiadania firmy, która dysponuje flotą aut o dużej wartości. Mogą one paść łupem złodziei a sam proces dochodzenia bez monitoringu może być czasochłonny a nawet nie dać żadnego rezultatu. Decydując się na monitoring mamy gwarancje szybkiego i sprawnego przechwycenia samochodu oraz odzyskania naszej własności.

Posiadając monitorowanie pojazdów każdy właściciel firmy ma wgląd do najważniejszych parametrów danego samochodu. Dzięki temu podczas każdej próby skradzenia paliwa ze zbiornika będzie on o tym odpowiednio poinformowany. Firmy w taki sposób mogą kontrolować swoich pracowników oraz odpowiednio się zabezpieczyć solidnymi dowodami. Bezpieczeństwo dzięki systemowi to również możliwość kontroli prędkości, z którą porusza się kierowca. Zawsze wówczas mamy pewność, że nie stwarza on zagrożenia na drodze.

Monitorując pracowników możemy także mieć pewność, że nie używają oni pojazdów na użytek prywatny. Wszystko dzięki systemowi namierzania GPS oraz mapie, która pokazuje pokonaną drogę. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze.

Monitorowanie pojazdów dla firm to przede wszystkim możliwość sprawniejszej kontroli naszych pracowników. Warto w nie inwestować. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą zawsze sprawdzać położenie oraz parametry techniczne swojego samochodu. System można umieścić we wszystkich rodzajach pojazdów niezależnie od ich typu. Instalacja monitoringu w większej ilości samochodów pomoże nam uzyskać szczegółowe raporty dotyczące jazdy, spalania oraz mapy dróg, które pokonują dziennie nasze pojazdy.