monitoring GPS

Monitoring GPS źródłem informacji o efektywności kierowców

Decydując się na lokalizator pojazdów, warto mieć na uwadze, że są to systemy, które my, jako nabywcy, dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Posiadanie tego typu monitoringu ma wiele zalet, o czym wspomina na swojej stronie jeden z producentów urządzeń GPS: https://viasat.com.pl. To przede wszystkim usługa automatycznej procedury alarmowej, zabezpieczającej pojazdy przed kradzieżą.

W jakich celach wykorzystuje się monitoring GPS?

Monitorowanie floty poprzez urządzenie GPS to wypróbowana i przetestowana technologia, która wykracza daleko poza kropki na mapie. Aby w pełni wykorzystać tego typu “śledzenie”, należy zacząć od zrozumienia zalet takiej usługi i oceny, w jaki sposób może ona pomóc w osiągnięciu celów firmy i zwiększeniu efektywności zatrudnionych kierowców.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo kierowców jest bez wątpienia najwyższym priorytetem każdej organizacji. Zaczyna się to od zapewnienia sprawnych pojazdów, ale powinno również koncentrować się na monitorowaniu zachowania kierowców i zapewnieniu przestrzegania bezpiecznych praktyk jazdy. Większość monitoringów GPS ma również wbudowane akcelerometry i mogą ostrzegać o wzorcach złych zachowań podczas jazdy, takich jak ostre hamowanie, gwałtowne przyspieszanie, ostre pokonywanie zakrętów i przekraczanie prędkości.

Lokalizowanie skradzionych pojazdów

Wszelkie pojazdy będące własnością firmy to jedne z najcenniejszych aktywów, jakie posiada. Z tego względu nie powinno dziwić, że odzyskiwanie po kradzieży jest jedną z największych zalet monitoringu GPS. Właściciel otrzymuje natychmiastowe powiadomienia, gdy pojazd lub element wyposażenia działa poza wyznaczoną lokalizacją lub godzinami pracy. W przypadku kradzieży pojazdu śledzenie lokalizacji może pomóc władzom w odzyskaniu mienia, zmniejszając kosztowną wymianę lub ubezpieczenie.

Niższe koszty operacyjne

Dzięki dostępowi w czasie rzeczywistym do danych, które są najważniejsze dla firmy, organizacje mogą podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe, zmniejszając koszty operacyjne. Błyskawiczny dostęp do danych pomaga firmom szybko identyfikować problemy i zapewnia możliwość wprowadzenia rozwiązań w celu zmniejszenia kosztów, które zostałyby poniesione, gdyby problem występował przez dłuższy czas.

Zwiększenie produktywności kierowców

Zwiększenie produktywności to oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki systemowi śledzenia floty GPS firmy mogą monitorować czas spędzony w miejscach pracy lub w dokach załadunkowych i pracować nad zapewnieniem większej produktywności kierowców.

Dostęp do diagnostyki pojazdu

Oprócz szczegółów podróży i statystyk, bardziej zaawansowane urządzenia śledzące GPS pomagają również monitorować ogólny stan techniczny pojazdu, zapewniając diagnostykę samochodu lub przypominając, kiedy nadchodzi czas na rutynową kontrolę. Monitoring GPS może również ostrzegać o poważniejszych problemach, dzięki czemu wiemy, kiedy zabrać samochód do mechanika.

Kontrola rodzicielska

Rodzice nastoletnich kierowców często martwią się o bezpieczeństwo swoich dzieci za kierownicą. Brak doświadczenia w prowadzeniu samochodu i większe prawdopodobieństwo przekroczenia prędkości to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że wypadki samochodowe są główną przyczyną stłuczek i wypadków na drogach z udziałem niedoświadczonych kierowców. Warto zastanawiać się, gdzie są, jeśli spóźniają się w drodze do domu. Monitoring GPS, który zapewnia również statystyki podróży, może pomóc rodzicom monitorować jazdę.

Mając na uwadze powyższe punkty, łatwiej będzie podjąć decyzję o nabyciu monitoringu GPS. Taki system jest niedocenionym ułatwieniem, a każdy nowy użytkownik znajdzie o wiele więcej przydatnych zastosowań takiej usługi. Każdy kierowca, właściciel firmy lub rodzic ma inne oczekiwania wobec tego typu systemów, dlatego warto decydować się na stosunkowo uniwersalne rozwiązania, które zapewnią nam to, czego oczekujemy od monitoringu GPS.