powódź

Modułowe zapory przeciwpowodziowe – system, który warto poznać

Nowoczesne zapory przeciwpowodziowe są mobilne. Dzięki temu możemy je bardzo szybko rozstawić, złożyć i łączyć ze sobą tworząc skuteczną barierę przed wodą. Gwałtowne ulewy i silne burze sprawiają, że poziom wody bardzo szybko podnosi się do góry. Na terenach zalewowych czy znajdujących się blisko zbiorników wodnych warto zaopatrzyć się w zapory przeciwpowodziowe, tak, aby żywioł nas nie zaskoczył.

Modułowe zapory przeciwpowodziowe

Modułowe zapory przeciwpowodziowe wykonane są z polietylenu. Dzięki temu stanowią lekką i łatwą w użyciu barierę nakierowującą wodę.  System można bardzo szybko podłączyć, a także łączyć ze sobą. Co ważne nie wymaga on używania jakiegokolwiek dodatkowego balastu. Niektóre modułowe zapory przeciwpowodziowe oprócz tworzywa PCV zawierają w swoim składzie także ciągłe włókna szklane. Zabieg ten jeszcze bardziej wzmacnia, usztywnia i tworzy bardziej wytrzymałe profile. Wszystkie modułowe zapory przeciwpowodziowe wyposażone są w uszczelki, aby jeszcze skuteczniej tworzyć ochronę przed przeciekaniem. Najprostsze systemy modułowe nie wymagają montażu słupków mocujących. Bardziej zaawansowane systemy wyposażone są zarówno w słupki mocujące jak i panele. Klient zazwyczaj może decydować o wielkości paneli, jakie chciałby zamówić. Są one produkowane na wymiar w zależności od projektu. Wyposażone są dodatkowo w uszczelki i klucz do kompresji.

Jakie są zalety modułowych zapór przeciwpowodziowych?

Największą zaletą modułowych zapór przeciwpowodziowych jest ich lekkość i szybkość wdrożenia. Można je przechowywać w garażu, piwnicy czy pod wiatą. Ich elementy są wykonane z tworzywa PVC odpornego na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Można je ze sobą łączyć, dzięki czemu otrzymamy długą i stabilną konstrukcję chroniącą nasze mienie. Pozwalają one na bardzo szybkie przekierowanie przepływu wody w bezpieczne miejsce. Modułowe zapory przeciwpowodziowe nie wymagają zastosowania dodatkowych obciążników, czy napełniania wodą. Kolejną ich zaletą jest uniwersalność w zastosowaniu i niewygórowana cena. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w słupki montowane na stałe, do których dokłada się panele tylko w przypadku zagrożenia powodzią. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić cenny czas. Uszczelki montowane w modułowych zaporach przeciwpowodziowych jeszcze bardziej doszczelniają zaporę pod naporem wody. Zapory modułowe nie wymagają pomocy specjalistów przy montażu.