Mobile Partne

Mobile Partner – od aplikacji mobilnych do branży hotelarskiej

Mobile Partner to innowacyjna spółka, która rozpoczęła działalność w segmencie aplikacji mobilnych, a obecnie funkcjonuje jako Hornigold Reit SA. Firma ta zajmuje się teraz sprzedażą, krótkoterminowym wynajmem luksusowych apartamentów w Katowicach oraz ich obsługą w systemie condo. Zarządzanie nieruchomościami bazuje na technologiach wypracowanych przez spółkę Mobile Partner.

Potencjał aplikacji mobilnych

Mobile Partner SA to spółka, która specjalizowała się w rozwiązaniach mobilnych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2010 roku przez Marka Krystofarskiego i początkowo prowadziło działalność w Warszawie pod nazwą Mobile Partner. Firma dostrzegła potencjał kryjący się w świecie aplikacji mobilnych. W pierwszym okresie funkcjonowania, spółka koncentrowała się na dostarczaniu technologii mobilnych w segmencie B2B. Oferowane przez Mobile Partner SA rozwiązania miały wzmacniać działania firm w zakresie marketingu i sprzedaży, dzięki realizacji ich w nowoczesnym kanale komunikacji, jakim są aplikacje mobilne.

Debiut na NewConnect

W 2011 roku firma Mobile Partner SA weszła na NewConnect – alternatywny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównymi produktami Mobile Partner SA były wówczas usługi w zakresie aplikacji mobilnych, badań, marketingu oraz programów lojalnościowych realizowanych w kanałach mobilnych. Spółka wykorzystała szybki rozwój Internetu i telefonii komórkowej do stworzenia nowoczesnego portfolio produktów, obejmującego aplikacje do zakupów mobilnych oraz innowacyjne programy wsparcia sprzedaży.

Wejście na rynek usług hotelowych

W 2018 roku pakiet udziałów spółki Mobile Partner SA został zakupiony przez firmę Śląskie Kamienice. W efekcie zmian własnościowych Mobile Partner SA zmieniła profil działalności i weszła na rynek krótkoterminowego wynajmu nieruchomości oraz usług hotelarskich, inwestując w tzw. hotele condo. Od tego czasu Mobile Partner funkcjonuje pod nazwą Hornigold Reit SA. Podobnie jak Mobile Partner SA, także Hornigold Reit SA jest notowana na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Nowa spółka wykorzystuje zaplecze i doświadczenia swojego poprzednika – Mobile Partner SA.