gabinet masażu Dąbrowa Górnicza

Masaż tkanek głębokich w gabinecie masażu

Jeżeli masz wskazania do poddania się masażowi tkanek głębokich, to na pewno szukasz miejsca, które zaoferuje Ci najwyższą jakość usług. W dobrym gabinecie masażu otrzymasz dostęp do kompleksowej terapii prowadzonej pod okiem doświadczonego i wykwalifikowanego specjalisty. Zaufaj mu, a wyjdziesz z gabinetu zrelaksowany, bo celem zabiegu jest przywrócenie Twoim mięśniom prawidłowego napięcia.

Na czym polega masaż tkanek głębokich w gabinecie masażu?

Masaż tkanek głębokich to zabieg polegający na rozluźnieniu mięśni i powięzi. Ta koncepcja wywodzi się z integracji strukturalnej i powstała po to, aby uwolnić napięcie nagromadzone w tych częściach ciała. W zależności od tego, czy MTG stosuje się na powierzchnia ciała, czy w jego głębszych warstwach oddziałuje on na tkanki powierzchniowe. Pracuje na ścięgnach i brzuścach mięśniowych – zmiękcza je i rozciąga. Nadrzędnym celem zabiegu jest przywrócenie prawidłowego napięcia mięśniowego, lecz wielu terapeutów zwraca uwagę na pozytywny wpływ zabiegu na psychikę i samopoczucie pacjenta.

Z uwagi na to, jak działa masaż tkanek głębokich, jest on polecany:

  • osobom, które prowadzą siedzący tryb życia – pracownikom biurowym, administracyjnym, kierowcom zawodowym,
  • sportowcom,
  • pracującym fizycznie, przy rozkładaniu towaru, na produkcji,
  • osobom, które cierpią z powodu chorób ortopedycznych, doświadczyli kontuzji lub przeszli zabiegi chirurgiczne,
  • osobom, które mają wady postawy,
  • skarżącym się na bóle i zawroty głowy.

Ogólnie każdy, kto chce rozluźnić się i odprężyć powinien rozważyć terapię tkanek głębokich. Wizyta w gabinecie masażu okaże się dla Ciebie niezwykle przyjemna. Zatrzymasz się w codziennym biegu, a potem wrócisz do swoich spraw wzmocniony i rześki.

Kiedy odwiedzić gabinet masażu?

Nie każdy wie, kiedy jest właściwy moment na rozpoczęcie działania, czyli odwiedzenie gabinetu masażu. Zamiast przyjmowania kolejnych lekarstw czy szukania rozwiązań na własną rękę, pomyśl o profesjonalnej konsultacji medycznej w zaufanym gabinecie masażu (Dąbrowa Górnicza). Okazuje się, że wiele dolegliwości bólowych, ale też wywołujących dyskomfort czy obniżających samopoczucie można rozwiązać przy pomocy technik manualnych. Wśród nich jest właśnie masaż tkanek głębokich, który specjaliści rekomendują wszystkim, z wyjątkiem osób ze skłonnościami do krwawień, tętniakami, świeżymi zakrzepami czy nowotworami. Od swojego masażysty zawsze uzyskasz dokładne informacje na temat przeciwwskazań. Zostanie to ustalone już na etapie przeprowadzania wywiadu lekarskiego kwalifikującego do terapii.