Loterie audiotekstowe – czym one są?

Niegdyś bardzo popularne na niszowych kanałach telewizyjnych, dziś zaś działające głównie w stacjach radiowych. Choć loterie audiotekstowe nie cieszą się aż tak ogromną popularnością jak jeszcze kilka bądź kilkanaście lat temu, dalej wydają się być opłacalne ze względu na ilość uczestników. Czym charakteryzują się takie konkursy i jak wziąć w nich udział?

Loterie audiotekstowe – mała wpłata za dużą nagrodę?

Popularność takich gier losowych, jak loterie audiotekstowe i360.com.pl wiąże się przede wszystkim z łatwością dołączenia do zabawy i małym ryzykiem, jakie trzeba podjąć, by wziąć udział w losowaniu. W większości przypadków do gry dołączamy poprzez wykonanie telefonu na odpowiedni numer lub wysłanie płatnego SMS-a. Otrzymujemy wtedy szansę na dołączenie do zabawy. Coraz częściej można zgłosić się również za pośrednictwem strony internetowej. Opłatę uiszczamy wtedy przelewem błyskawicznym na podany numer telefonu lub konto bankowe.

Koszt takiej czynności zamyka się w kilku złotych, a ilość uczestników pozwala organizatorowi na zaproponowanie naprawdę ciekawych nagród. Spora suma pieniędzy, sprzęt RTV lub AGD, czy samochody – można by wymieniać w nieskończoność. Jedynymi warunkami udziału w takiej loterii jest ukończenie 18. roku życia i wniesienie opłaty startowej, a najłatwiejszym na to sposobem zarówno dla organizatorów, jak i uczestników jest właśnie połączenie telefoniczne lub wiadomość tekstowa na wskazany wcześniej numer.

Loterie audiotekstowe – sporo formalności, by uzyskać pozwolenie

Wszelkie gry losowe i zasady ich funkcjonowania są ściśle określone konkretnymi ustawami. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku loterii audiotekstowych. By zorganizować taką zabawę, spółka musi udowodnić, że kapitał pochodzi z legalnych źródeł, płaci ona w terminie wszystkie wymagane podatki, a także posiada możliwość pobierania opłat od uczestników oraz zarejestrowane urządzenie do bezstronnego losowania zwycięzców.

Dopiero po wypełnieniu wszystkich powyższych punktów możesz w pełni rozpocząć promocję swojej loterii. Zabawa – dosłownie – rozpoczyna się wtedy na całego.