Lifting twarzy – na czym polega?

Twarz jest częścią naszego ciała, stanowiącą niejako wizytówkę. Nic więc dziwnego, że od wielu pokoleń kobiety wykorzystywały różne sposoby na utrzymanie jak najdłużej świeżej i jędrnej skóry. Skóra na twarzy jest bowiem szczególnie narażona na uszkodzenia, a także podatna na procesy starzeniowe. W szczególności jeśli mowa o delikatnych obszarach okolicy oczu. Jednym ze sposobów na zachowanie jędrności i zminimalizowanie oznak starzenia jest lifting. Sam termin nie odnosi się do jednego konkretnego zabiegu. Istnieją różne sposoby na wykonanie liftingu twarzy.

Rodzaje liftingu twarzy

Obecnie najpopularniejsze zabiegi liftingujące są nieinwazyjne. Salony oferujące zabiegi medycyny estetycznej, swoim klientkom proponują również zabiegi chirurgiczne, a więc inwazyjny sposób przywrócenia skórze jędrności. Nie jest on jednak tak często wybierany jak metody nieinwazyjne. W wielu przypadkach lifting nieinwazyjny (https://beautifly.eu/kategoria/anti-aging/)przynosi takie same rezultaty, jak po skorzystaniu z pomocy chirurga plastycznego. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii i urządzeń wykorzystywanych do liftingu. Co najlepsze, narzędzia te nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla gabinetów kosmetycznych. Każda  z nas może kupić urządzenie do liftingu w przystępnej cenie i wykonać zabieg we własnym domu. Przed jego wykonaniem warto jednak zapoznać się z instrukcją i wskazaniami producenta. Dzięki temu mamy pewność, że nie zaszkodzimy własnej skórze, a wykonany zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Kiedy warto postawić na lifting?

Choć nie ma kryteriów określających kiedy możemy zdecydować się na wykonanie liftingu twarzy, zwykle polecany jest on osobom, które już zaobserwowały pogorszenie stanu skóry. Może być ono zarówno wynikiem upływu lat i postępującym procesem starzenia, jak i wynikać z innych sytuacji negatywnie wpływających na stan naszej skóry. Na lifting twarzy decydują się osoby z obniżonym napięciem skóry. Polecany jest także osobom borykającym się z zanikaniem konturów twarzy czy też opadającymi fałdami skóry.

Dla kogo lifting twarzy?

Wielu osobom lifting twarzy przywodzi na myśl wyłącznie płeć damską. Jednak nie jest to jedyna grupa docelowa. Procesy starzenia skóry dotykają nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. Przeprowadzane zabiegi dają takie same efekty na skórze kobiety, jak i mężczyzny. Jeśli Twoim wielkim kompleksem jest brak jędrności skóry, warto rozważyć możliwość wykonania zabiegu. Z pewnością będziesz zadowolony z efektu, który opóźni pojawienie się nowych zmarszczek czy fałd skórnych.