lewiatanki

Lewiatanki z Lewiatana – zobacz, kim są i jak zdobyć maskotki z gazetki!

Polska sieć sklepów spożywczych Lewiatan zaprezentowała akcję konsumencką „Lewiatanki –  przyjaciele z sąsiedztwa”. W sklepach na najmłodszych czekają maskotki jako nagrody za zakupy. Dodatkowo pojawiła się książka o bohaterach „Lewiatanki z sąsiedztwa”, która zawiera technologię rozszerzonej rzeczywistości, dzięki czemu zobaczysz ożywione postacie, które będą umilać czas najmłodszym klientom. Jest to największa akcja w historii sieci sklepów Lewiatan. W ramach tego wydarzenia dostępnych jest sześciu przyjaciół, a każdy z nich ma inny talent i pracę. Kim są Lewiatanki i jak je zdobyć?

Żółwica Nelka

To ogromnie artystyczna dusza. Jest posiadaczką galerii sztuki w mieście. Jej wszechstronność zachwyca wszystkich – nie skupia się na jednym, jest rezolutna. Zajmuje się projektowaniem mody, rzeźbi, maluje, pisze wzruszające wiersze i poematy. Oprócz tego gra na wiolonczeli w miejscowej orkiestrze Sinfonia Lewiatania tak, że skradnie serce każdego słuchacza. Co jest w takim razie jej tajną bronią? Gdy spotkasz Nelkę i zamienisz z nią słowo, to przez cały dzień na Twojej twarzy będzie gościł uśmiech od ucha do ucha.

Lew Olek

Jest absolutnym mistrzem kulinarnym, potrafi oczarować najbardziej wymagające gusta smakowe. Jest właścicielem polecanej restauracji „12 ziółek”, która słynie w okolicy z nietuzinkowych i oryginalnych potraw. Uwielbia odkrywać nowe, często zaskakujące dania. Pasjonuje się także zdrowym odżywianiem. Jest twórcą hasła „pamiętaj kolego, nie jedz byle czego!”.

Żyrafa Beti

Na co dzień zajmuje się ekologią oraz uczy biologii, a jej uczniowie ją uwielbiają. Jej ulubione powiedzenie to „niech otacza nas czyste powietrze, woda i las!”. Po skończonych lekcjach lubi zajmować się także fotografią. Potrafi godzinami spacerować ze swoim ukochanym aparatem przy oku, aby uchwycić piękno przyrody. Cierpliwie poluje na spektakularne i niepowtarzalne ujęcia dzikiej natury.

Lis Rudi

To utalentowany i wszechstronny informatyk. Zajmuje się projektem międzynarodowej stacji kosmicznej i jest dumą Lewiatankową. Uważa, że cały świat nauki i techniki nie ma dla niego tajemnic i stoi przed nim otworem. Gdy tylko ma czas, siedzi w swoim domu zwanym fortecą i tworzy przedziwne i zwariowane wynalazki. Dostaje ogromne wsparcie od swoich przyjaciół, a każdy jego nowy pomysł spotyka się z aprobatą z ich strony.

Papuga Pola

Jeśli zobaczycie kogoś śmigającego na rolkach lub deskorolce to z pewnością Papuga Pola. Jest zwinna i niesłychanie szybka – czasem aż trudno ją zauważyć! Słynie ze swojej kondycji i wykorzystują ją jako trenerka sportów ekstremalnych i nauczycielka jogi.  Jest niezwykle wysportowana. Stara się promować wśród mieszkańców i sąsiadów Lewiatankowa zdrowy styl życia.

Niedźwiadek Maniek

Jak na silnego niedźwiedzia przystało, Maniek pilnuje miasta i jego obywateli. Jest dobrodusznym policjantem, ale także strażakiem i ratownikiem. Spieszy z pomocą niezależne od pory dnia i nocy. Zawsze można na nim polegać. Śmiało możesz go nazwać superbohaterem. W wolnym czasie lubi w spokoju oddawać się japońskiej sztuce składania papierowych form, potocznie nazwanej origami.

Jak zdobyć Lewiatanki?

Maskotki Lewiatanki możesz kupić zarówno w cenie regularnej przez cały okres trwania promocji, jak i uzyskać je taniej dzięki zebranym znaczkom. Warto pamiętać, że:

  • za każde wydane 30 złotych na zakupy w sieci sklepów Lewiatan otrzymujesz jeden znaczek,
  • dodatkowe znaczki przyznawane są na podstawie produktów ze specjalnej oferty,
  • po zebraniu 10 naklejek możesz odebrać pluszaka w cenie 14,99 zł,
  • cena regularna maskotki to 39,99 zł.

Do zakupów wliczonych w akcje nie wchodzą produkty alkoholowe, wszystkie wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne, produkty z działu leczniczego, preparaty dla niemowląt.
Ze specjalną ofertą produktów, za które dostaje się dodatkowe naklejki, możesz zapoznać się na stronie internetowej www.lewiatanki.pl.

Akcja trwa od 5 marca do 6 czerwca 2022 roku.

Książka Lewiatanki z sąsiedztwa

W tej interaktywnej książce przyjrzysz się bliżej przygodom uroczych bohaterów. Możesz się poczuć jak obywatel Lewiatankowa. Książka, w której zostały opisane przygody miasta, zawiera dodatkowo kolorowanki, gry oraz zabawy edukacyjne. Można ją zakupić za jedyne 9,99 zł. W kolejnych etapach akcji pojawią się również kolorowanki z brokatowymi naklejkami, seria produktów spożywczych marki własnej sieci oraz kolekcja 6 mini puzzli. Działania zostały stworzone z myślą o najmłodszych.

Dzięki aplikacji „Lewiatanki” książka zmienia się w interaktywną zabawę, a czytanie jej nabiera nowego znaczenia i pozwala przeżyć wszystko na własnej skórze. Dostępna jest ona w sklepie Google Play i App Store. Dzięki niej możesz cieszyć się rozszerzoną rzeczywistością. W jaki sposób?

  1. Znajdź w książce ukryty symbol, zeskanuj go i wejdź w niesamowity świat bohaterów;
  2. Pokoloruj rysunek i zobacz, jak ożywa na ekranie;
  3. zeskanuj postać urządzeniem i dowiedz się, jaką poradę dnia przygotował dla Ciebie Lewiatanek.