konferencja marg

Konferencja MARG – czego dotyczy? Wszystko, co musisz wiedzieć o konferencji MARG

Konferencje są organizowane przez różne instytucje. Mogą na nie chodzić w zasadzie wszyscy, należy tylko dobierać tematy odpowiednio do zainteresowań i wiedzy. Dzisiaj opowiemy Wam, czego dotyczy konferencja MARG. Zostańcie z nami!

 

Czego dotyczy konferencja MARG?

Konferencja MARG, czyli Międzynarodowa Konferencja Mechanizacji, Automatyzacji i Robotyzacji w Górnictwie, to spotkanie, które cyklicznie odbywa się od pewnego czasu.

Opowiemy Wam teraz, o czym jest konferencja MARG. Na konferencji porusza się tematy dotyczące nie tylko mechanizacji, ale także automatyzacji i robotyzacji w górnictwie i branżach pokrewnych (przemysłowych związanych z górnictwem).

Podczas konferencji uczestnicy jej zastanawiają się, jak będzie wyglądała przyszłość. Mają miejsce panele dyskusyjne, które są prowadzone na podstawie obserwacji, trendów i rozwoju przedsiębiorstw górniczych na całym świecie.

Omawiane tematy na konferencji MARG skupiają się między innymi na:

  • kierunkach przemysłu wydobywczego;
  • zmechanizowaniu obudowy ścianowej;
  • transporcie szybowym;
  • zmechanizowaniu kompleksu eksploatacyjnego;
  • transporcie poziomym.

Oprócz tego na konferencji jest omawiana idea przemysłu 4.0. Podczas tego spotkania jest miejsce na zaprezentowanie innowacyjnych możliwości. Przedstawiciele kopalń mogą zademonstrować doświadczenia i swoje osiągnięcia z zakresu automatyzacji czy mechanizacji górnictwa. Organizatorzy konferencji nie zapominają również o studentach – są prezentowane osiągnięcia najlepszych z nich. Przykładowo w ubiegłych latach przedstawili zastosowanie prasy wysokociśnieniowej na efektywność technologiczną dalszych operacji związanych z przeróbką surowca mineralnego. Pokazywali również znaczenie dronów w edukacji dla osób wiążących przyszłość z górnictwem.

Konferencja MARG – kiedy?

Wszyscy zastanawiają się, kiedy będzie miała miejsce konferencja MARG. Przypomnijmy jednak, że na czas pandemii wydarzenie to było zawieszone. Ostatnia konferencja miała miejsce między 17 a 19 listopada 2021 roku. Obecnie czekamy na ogłoszenie terminu kolejnego spotkania. Wszystko wskazuje na to, że konferencja odbędzie się w tym roku! Jednego możemy być pewni – przed oficjalnym spotkaniem na pewno poznacie program konferencji MAG – zapewne będzie tak samo ciekawy, jak zeszłoroczny!