Klub tenisowy w Warszawie – przyjdź do nas!

Tenis to piękny i bardzo rozwijający sport. Podczas uprawiania go w ruch wprawiane są praktycznie wszystkie mięśnie i może dzięki temu bardzo dobrze pomóc w rozwoju fizycznym dziecka albo w zbudowaniu formy u osoby dorosłej. Jeśli chcesz rozpocząć swą przygodę z tym sportem nigdy nie jest za późno. Oferujemy lekcje gry w tenisa, a dla bardziej zaawansowanych wynajem kortów tenisowych.

Lekcje tenisa w klubie tenisowym w Warszawie

Gra w tenisa z każdym rokiem jest coraz bardziej popularna. W przeszłości pomagały w tym takie osoby jak Agnieszka Radwańska, a aktualnie Polacy cieszą się grą dwóch rakiet znajdujących się w czołowej 10 w swoich rankingach. Mowa oczywiście o Idze Świątek, która jest zwyciężczynią Rolanda Garrosa oraz o Hubercie Hurkaczu, który ze świetnej strony pokazał się w 2021 roku na Wimbledonie. Dobra gra naszych rodaków sprawia, że zainteresowanie dyscypliną jest coraz większe. Dlatego liczba osób ją uprawiających stale rośnie. Dla chętnych nauczenia się gry w tenisa bardzo dobrym pomysłem jest zapisanie się na lekcje. Jeśli chodzi o dobry klub tenisowy Warszawa jest dość bogata w tej kwestii.

Klub Kangur w Warszawie oferuje kurs tenisa dla dzieci, dzięki czemu nawet najmłodsi mogą zainteresować się i zacząć uprawiać tą piękną dyscyplinę. Podczas takiego kursu dzieci zostaną nauczone wszystkich technik od najprostszego odbijania piłki jedną z dwóch technik, czyli forehandem lub backhandem przez poprawny serwis po znacznie bardziej skomplikowane uderzenia, którymi będą mogły w przyszłości zaimponować grając czy to poważnie czy rekreacyjnie. Na rozpoczęcie nauki gry w tenisa nigdy nie jest za późno dlatego w ofercie znajdują się również lekcje tenisa dla dorosłych. W ten sposób można nieco uciec od obowiązków dnia codziennego, odstresować się i dbać o swoje ciało. Z oferty bez większych problemów skorzystać mogą ci bardziej zaawansowani, czy też osoby chcące pograć w tenisa ze znajomymi. Dla nich specjalnie prowadzony jest wynajem kortów tenisowych. Są to w pełni zadaszone obiekty z nawierzchnią z mączki ceglanej, którą spotkamy na przykład podczas zawodów Rolland Garros w Paryżu.

Rozpoczęcie gry w tenisa nie jest specjalnie trudne i wymaga przede wszystkim cierpliwości i determinacji. Włożona praca szybko zaprocentuje i w ten sposób będzie można cieszyć się grą. Nie można również zapominać o sprzęcie, gdyż do wygodnej gry potrzebna jest dopasowana rakieta. Tą bez problemu da się na początku wypożyczać, lecz jeśli zdecydujemy się na postawienie na tenis na dłużej warto zainwestować we własną, dzięki czemu będziemy posiadali większą stałość w grze mając kontrolę nad stanem używanego sprzętu.