polerowanie szyb

Kiedy wykonać polerowanie szyb?

Polerowanie szyb to nowoczesna usługa, która odznacza się wysoką skutecznością. Polega na pielęgnowaniu szklanych powierzchni w samochodach, które zostały zarysowane czy uszkodzone w inny sposób. Dzięki profesjonalnej chemii, a w razie konieczności także żywicy i sprawdzonym ręcznym metodom, udaje się przywrócić szybą pełną przezierność oraz idealną gładkość. To z kolei pozytywnie wpływa na widoczność kierowcy i komfort jazdy.

Polerowanie szyb – kiedy się sprawdzi?

Polerowanie szyb jest zabiegiem regeneracyjnym, który w wielu przypadkach stanowi atrakcyjną alternatywę dla wymiany oryginalnych elementów na nowe. Warto z niej skorzystać, jeśli nie chcesz pozbywać się fabrycznych szyb, lecz zależy Ci na tym, żeby były tak samo lśniące i idealnie gładkie, jak w dniu zakupu.

Usługa, jaką jest polerowanie szyb nie zawsze się sprawdza. Jest odpowiednia do mniejszych uszkodzeń mechanicznych typu płytkie rysy, drobne odpryski czy punktowe zmatowienia. I z tymi wyzwaniami poradzi sobie bezbłędnie. Jednak o tym, czy wystarczy polerowanie, czy konieczna będzie jednak wymiana szyby na nową zadecyduje fachowiec z salonu dokonawszy oględzin szyby. W ten sposób ustali, w jakiej jest ona kondycji technicznej, jaka jest skala uszkodzeń i czy nie została naruszona cała konstrukcja.

Dlaczego warto wykonać polerowanie szyb?

Kierowcy czasem deklarują, że zdążyli już przyzwyczaić się do gorszej widoczności, jaką niewątpliwie powodują porysowane szyby. To ogromny błąd! To nie tylko niekomfortowe, ale też niebezpieczne, bo często powoduje ograniczenie widoczności. Od rys może się odbijać światło ulicznych latarni. Mogą one też powodować załamanie światła emitowanego przez reflektory auta nadjeżdżającego z naprzeciwka, a przez to utrudniać Ci ocenienie w jakiej odległości od Ciebie się ono znajduje.

Zamiast jazdy w utrudnionych warunkach, postaw na regenerację szyb poprzez ich polerowanie. Zazwyczaj to wystarczy, aby odzyskać pełną wygodę, bez względu na to, w jakich warunkach pogodowych czy porze dnia lub nocy jeździsz.

Dobrze wykonane polerowanie szyb sprawia, że po opuszczeniu salonu car detailingu Twój pojazd wygląda jak nowy i odzyskuje swój dawny blask. Dosłownie! Szyby są idealnie gładkie i w 100% transparentne. Dotyczy to zarówno tych umieszczonych z przodu lub tyłu auta, jak również szyb bocznych. Polerowanie sprawia, że szklane powierzchnie wyglądają jak nowe. Z tego względu, a także z uwagi na niższy koszt oraz krótszy czas realizacji, wtedy kiedy jest to możliwe warto rozważyć polerowanie zamiast wymiany szyby na nową.