adwokat Gdańsk

Jazda pod wpływem alkoholu – czy adwokat pomoże?

Polska wprowadziła bardzo surowe kary za przewinienie, jakim jest prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. W zależności od ilości promili wykrytych podczas badania, kierowcy może grozić czasowa lub całkowita utrata prawa jazdy, mandat, grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności. W sytuacji zatrzymania przez policję najlepiej jak najszybciej zgłosić się po pomoc do adwokata lub kancelarii prawnej. Może to pomóc w zmniejszeniu wyroku, grzywny lub odzyskaniu uprawnień do kierowania pojazdem.

Zmniejszenie kary za jadę pod wpływem alkoholu – adwokat Gdańsk

Niekiedy sąd zgadza się na warunkowe umorzenie kary za jazdę pod wpływem alkoholu. Większość kierowców nie wie, że istnieje możliwość złagodzenia wyroku. Warto w porozumieniu z adwokatem z Gdańska lub innego miasta rozważyć taką możliwość. Jeżeli sąd przychyli się do wniosku oskarżonego nie dochodzi wtedy do skazania. Sprawa kończy się zastosowaniem okresu próby, który wynosi najczęściej od roku do trzech lat. Najczęściej skraca się także ustanowiony okres zakazu prowadzenia pojazdów. Oskarżony jest także zwolniony z konieczności ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy. Sąd rozpatrując sprawę o jazdę pod wpływem alkoholu bierze pod uwagę sytuację życiową oskarżonego, w tym rodzinną i zawodową, a także sprawdza ewentualne wcześniejsze przewinienia. Policja zazwyczaj po zatrzymaniu proponuje drogę dobrowolnego poddania się karze w celu uniknięcia rozprawy. Przed podjęciem takiej decyzji warto zwrócić się po poradę do adwokata z Gdańska, jeśli mieszkamy w tym mieście.

Co grozi kierowcy za jazdę pod wpływem alkoholu? Adwokat odpowiada

Do najczęstszej kary stosowanej przez wymiar prawa należy zatrzymanie prawa jazdy. W zależności od wykrytej ilości promili podczas rutynowej kontroli policji uprawnienia można utracić czasowo lub na stałe. Odzyskanie uprawnień do kierowania pojazdem zależy od postawionego zarzutu przez prokuratora, działania policji, ale także adwokata. To od pełnomocnika broniącego oskarżonego zależy, po jakim czasie zostaną oddane zabrane dokumenty, a także zostanie zasądzona kara grzywny czy mandatu Dobry adwokat wie, że kierowca może się odwołać albo wnieść zażalenie odnośnie zabrania dokumentów uprawniających do kierowania pojazdem. Tuż po zatrzymaniu prawa jazdy przez policję najlepiej od razu wybrać mecenasa, który będzie reprezentował naszą sprawę. Można to zrobić poprzez wpisanie w wyszukiwarkę internetową hasła: adwokat Gdańsk.