ogrzewanie podłogowe Warszawa

Jakie są rodzaje ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe coraz częściej staje się standardem w polskich domach. Występują na rodzaje ,,podłogówek’’, czyli wodna oraz elektryczna. Właściciele nowo wybudowanych nieruchomości najczęściej wybierają wodne ogrzewanie podłogowe. Na etapie budowy domu mogą zaplanować rodzaj ogrzewania podłogowego. Który rodzaj ,,podłogówki’’ wybrać do domu lub mieszkania?

Wodne ogrzewanie podłogowe

Wpisując w przeglądarce internetowej zapytanie o ogrzewanie podłogowe Warszawa znajdziemy nie tylko listę firm zajmujących się montażem urządzeń grzewczych, ale także informacje o rodzajach ,,podłogówek’’. I tak w ogrzewaniu wodnym ciepło oddaje woda podgrzewana przez pompę ciepła, kolektory słoneczne lub piec centralnego ogrzewania. Użytkowanie wodnego ogrzewania podłogowego jest o wiele niższy niż elektrycznego. Z kolei jego instalacja i materiały montażowe są o wiele droższe niż w ogrzewaniu elektrycznym. Warto pamiętać, że wodne ogrzewanie podłogowe załącza się tylko wtedy gdy piec centralnego ogrzewania również pracuje. W porywaniu do ogrzewania elektrycznego rozgrzewa się o wile wolniej.  Nie możemy go używać tylko w jednym pomieszczeniu jak to ma miejsce w przypadku ogrzewania elektrycznego. Bardzo ważne jest, aby do montażu ogrzewania podłogowego wodnego wybrać najlepszego specjalistę. Błędy w instalacji niestety będą wiązały się ze zrywaniem podłóg i ponownym montażem urządzenia.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne

Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest zdecydowanie tańsze w zakupie i instalacji. Rzadko zdarzają się także błędy wynikające z niepoprawnego montażu przez fachowców. Elektryczne maty grzewcze można używać cały rok, przy zmiennej aurze pogodowej. Ich załączenie nie jest uzależnione od kotła centralnego ogrzewania. Niestety ceny prądu nie pozwalają w pełni cieszyć elektryczną ,,podłogówką’’ w polskich domach. Warto pomyśleć szukając w wyszukiwarce internetowej hasła ogrzewanie podłogowe Warszawa, który rodzaj ogrzewania będziemy chcieli zastosować w swoim domu czy mieszkaniu. Jeśli myślimy tylko o dogrzaniu pomieszczenia warto pomyśleć o elektrycznej ,,podłogówce’’. Sprawdzi się ona także w mieszkaniach i starszych domach gdzie nie możemy sobie pozwolić na zmianę wysokości podłogi. Warto zainstalować ją w łazience czy kuchni pod kaflami. Koszt dogrzewania dwóch pomieszczeń w bloku nie powinien być wtedy tak bardzo dotkliwy jak w przypadku ogrzewania całego domu.