Jak dobrać umywalkę monolityczną?

Wystrój łazienki jest ważniejszy niż mogłoby się to wielu osobom wydawać. Estetyczna i ładna łazienka będzie zwyczajnie przyjemniejsza w codziennym użytku oraz może miło zaskoczyć przyjmowanych gości. Z tego powodu warto zadbać nawet o takie detale jak wygląd umywalki. To łazienek wykonanych w dość minimalistycznym i nowoczesnym stylu bardzo dobrze pasować mogą umywalki monolityczne.

Monolityczna umywalka – czyli jaka?

Gdy przychodzi do projektowania wystroju łazienki bardzo ważną kwestią jest umywalka. Obok samej toalety oraz wanny i/lub prysznica stanowi ona jeden z trzech głównych punktów w całym wystroju, gdyż zalicza się ją do jednych z najbardziej funkcjonalnych jego elementów. Z tego powodu warto dobrać ją odpowiednio do designu pozostałych rzeczy i całego pomieszczenia. Aktualnie bardzo popularne są minimalistyczne łazienki korzystające z imitujących drewno paneli oraz stonowanych kolorów, głównie szarości, czerni oraz bieli. Przewijają się też często motywy drzewne, bądź bambusowe. W takich łazienkach bardzo dobrze sprawdzi się umywalka monolityczna. Odpowiednią umywalkę z pewnością może pomóc wybrać osoba projektująca wnętrze, lecz jeśli robimy to sami jest już nieco trudniej.

Decydując się na konkretną umywalkę monolityczną lub jakkolwiek inną trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Owszem sam jej wygląd i szeroko pojęty design to bardzo istotna kwestia, lecz nie ma większego znaczenia jeśli nie idzie w parze z jakością. Dobra umywalka monolityczna powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów takich jak na przykład porcelana. Do tego bardzo mile widziane są dodatki w postaci technologii ułatwiających czyszczenie i pozwalających na dłuższe utrzymanie naturalnego połysku. Oprócz tego taka umywalka musi być po prostu trwała. Nikt nie chce przecież musieć wymieniać umywalki co kilka lat.

Po czym poznać umywalkę monolityczną?

W sklepach z produktami zawierającymi elementy wystroju łazienki spotkamy bardzo wiele umywalek. Są to na przykład umywalki wiszące, stawiane na blacie, podblatowe, półblatowe, narożne, podwójne, meblowe, asymetryczne, czy wolnostojące. Wśród wolnostojących spotkamy się z umywalkami monolitycznymi. Jak sama nazwa wskazuje, a nawiązuje ona do monolitów, czyli tworów skalnych składających się z pojedynczego bloku. Mamy więc do czynienia z umywalką jednobryłową o podłużnym kształcie wykonaną, czy to w formie prostopadłościanu, czy też w inny sposób. Spotkamy się na przykład które są zwężane ku dołowi, mają okrągły kształt i tym podobne. Wybór jest naprawdę ogromny i tylko od nas zależy, która najbardziej spodoba nam się w naszej łazience.