internista Grodzisk Mazowiecki

Interna – królowa nauk medycznych

Najstarsza nauka, która oprócz medycznych faktów bierze pod uwagę również stan umysłu i ducha. Jest swojego rodzaju fundamentem ogólnej opieki medycznej. Lekarz internista Grodzisk Mazowiecki to często pierwszy lekarz, z których ma styczność chory.

Lekarz internista to specjalista od chorób wewnętrznych. Często jest to pierwszy medyk, do którego wybieramy się z objawami choroby. Przyjmuje on jedynie dorosłych, nie leczy więc dzieci. Internista odpowiada nie tylko za profilaktykę, ale też bada, stawia diagnozy i prowadzi leczenie osoby chorej. Może więc zlecać badania, przypisywać leki i wystawiać recepty, wypisywać skierowania na dodatkowe badania oraz na rehabilitację.

Czym zajmuje się internista?

Lekarz chorób. Wewnętrznych ma bardzo szeroką specjalizację. Jest w stanie ocenić funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego oraz poszczególnych narządów wewnętrznych. Z uwagi na posiadaną wiedzę często jest w stanie jako pierwszy zdiagnozować chorobę. Jeśli wykracza poza jego specjalizację kieruje chorego do innego lekarza. Co to oznacza w praktyce? Często to właśnie internista diagnozuje nowotwór i kieruje pacjenta do onkologa, a osobę z problemami z kręgosłupem – do ortopedy. Równie dobrze internista może stwierdzić alergię, choroby reumatyczne czy endokrynologiczne.

Jak przebiega badanie u internisty?

Nie różni się ono zbytnio od badania wykonywanego u każdego lekarza pierwszego kontaktu. Może być ono wzrokowe oraz dotykowe. Lekarz ocenia wygląd pacjenta, sprawdzi jamę ustną czy gardło, ale też zmierzy ciśnienie krwi czy miękkość brzucha. Dodatkowo przeprowadzi też wywiad z pacjentem o m.in. obecnych objawach, ale też przebytych chorobach czy operacjach. Warto więc wziąć na taką wizytę posiadaną dokumentację medyczną. Dzięki temu lekarz będzie w stanie szybciej i pełniej zdiagnozować pacjenta. Internista Grodzisk Mazowiecki przeprowadzi pełne badania, dzięki któremu szybko rozpocznie leczenie.

Objawy a wizyta u internisty

Do internisty mogą zgłosić się wyłącznie osoby dorosłe. Lekarz ten odpowiada za szerokie spektrum chorób. Najpopularniejsze z nich to dotyczą krążenia, problemów pokarmowych, kostno-stawowych, odpornościowych czy nerwowych. Internista w Grodzisku Mazowieckim poprowadzi więc leczenie nadciśnienia tętniczego, problemów z wypróżnianiem, rwą kulszową czy częstymi infekcjami.

Wybór odpowiedniego lekarze i przychodni może okazać się kluczowy w całym procesie leczenia. Wybierz świadomie i postaw na najlepszych specjalistów.