Interactive Marketing Meeting, czyli jak efektywnie i atrakcyjnie prowadzić spotkanie?

Branża eventowa bardzo szybko zmienia się, a uczestnicy spotkań marketingowych są obecnie coraz bardziej wymagający. Dziś nie wystarczy już prezentacja wygłaszana arbitralnie przez prowadzącego. W jaki sposób przeprowadzić efektywne spotkania marketingowe? Jak zachęcić uczestników do interakcji? Co zrobić, aby chętnie przedstawiali swoje pomysły i zgłaszali wątpliwości?

Każdy głos jest ważny

Po pierwsze, bardzo ważne jest, aby każdy uczestnik spotkania czuł się komfortowo i nie obawiał się prezentowania swojego zdania. Trzeba aktywnie zachęcać członków wydarzenia do zabierania głosu, nigdy nie wyśmiewać, nagradzać za cenny głos w dyskusji, przekonywać, że nie ma złych pomysłów, a każdy nowa idea jest wartościowa i potrzebna.

Aktywizowanie uczestników

Jednym ze sposobów na budowanie pozytywnej atmosfery na spotkaniu marketingowym jest docenianie sukcesów uczestników spotkania, nagradzanie ich, chwalenie i wspólne świętowanie powodzeń. W ten sposób ludzie stają się bardziej otwarci, kreatywni i twórczy.

Nowoczesne narzędzia – aktywizacja uczestników i dodatkowe atrakcje

Inny pomysł na zaangażowanie uczestników spotkania to posługiwanie się nowymi metodami i wykorzystywanie intrygujących, atrakcyjnych narzędzi eventowych. Żeby zaktywizować członków zespołu można organizować konkursy z nagrodami, prowadzić quizy i ankiety. Można podkręcać temperaturę wydarzenia wprowadzając system głosowania na najlepszy pomysł np. w formie gromkich oklasków. Zawsze sprawdzą się warsztaty praktyczne w zespołach, połączone z elementami grywalizacji. Warto także postawić na nowe technologie, takie jak wirtualna rzeczywistość, hologramy, druk 3D, czy gry na dotykowych ekranach multimedialnych. Z pewnością spotkanie uatrakcyjnią zaproszeni specjalni gości, widowiskowa atrakcja i zaskakujący catering. Występ gwiazdy, pokaz tatuażu, escape room, charakteryzacje uczestników wydarzenia, kuchnia molekularna – możliwości są niemal nieograniczone. Ważne jest, żeby atrakcje były dostosowane do branży i tematycznie związane ze specyfiką firmy, jej produktami lub charakterem spotkania.

Perfekcyjna organizacja

Na koniec nie zapominajmy, że aby spotkanie było skuteczne niezbędna jest doskonała organizacja. Tylko starannie zaplanowane wydarzenie, z precyzyjnie określonymi celami, prowadzone energetycznie, dynamiczne i zgodnie z wyznaczonym harmonogramem, pozwala efektywnie wykorzystać czas i utrzymać koncentrację i zaangażowanie uczestników do końca.

Konferencje z cyklu Interactive Marketing Meeting

Na konferencjach z cyklu Interactive Narketing Meeting można zdobyć cenną wiedzę i wiele wskazówek, taki jak np. „19 Tips for Highly Effective Marketing Meetings”, “How to Run Marketing Team Meetings That Don’t Suck”,  “9 Tips for Conducting a Successful Marketing Meeting”, “6 Indispensable items to add to your marketing meeting agenda”, “9 Tips for Conducting a Successful Marketing Meeting”, “How to Run an Effective Marketing Meeting (Template Agenda)”, czy “7 Items to Add to a Marketing Team’s Meeting Agenda”.