instalacja gazowa Chorzów

Instalacja gazowa w samochodzie – czy to nadal opłacalne?

Jeździsz samochodem, który jest zasilany benzyną? Wahania cen na stacjach paliw sprawiają, że szukasz oszczędności? Na pewno Twoje myśli skierowały się w stronę zainstalowania gazu. Czy to nadal opłacalne? Czy prace monterskie nie wpłyną na negatywnie na Twój pojazd? Czy nie zmniejszy się jego moc? Na te i inne pytania postaraliśmy się odpowiedzieć poniżej. Przeczytaj i przekonaj się, że decyzja o instalacji gazowej w aucie jest najlepszą, jaką możesz teraz podjąć!

Instalacja gazowa – autogaz tańszy niż inne paliwa

Pierwszym z poruszanych tematów, gdy przychodzi do rozmów o autogazie jest to, ile to będzie kosztowało. Nawet, biorąc pod uwagę jednorazową inwestycję związaną z założeniem instalacji gazowej w Chorzowie http://interauto-sc.pl/instalacje-lpg.html lub okolicach i późniejszą eksploatację pojazdu zasilanego w ten sposób, okaże się, że jest to opłacalne finansowo. Z porównania cen na stacjach paliw jasno wynika, że autogaz pozostaje tańszą alternatywą dla benzyny, kosztuje nierzadko nawet dwukrotnie mniej!

Trzeba też przy tym zaznaczyć, że jazda autem na gaz jest bardziej ekonomiczna, szczególnie jeśli jest w nim założona nowoczesna instalacja. Dzisiaj systemy są tak nowoczesne i energooszczędne, że gwarantują spalanie na optymalnym poziomie – niższym niż ten w samochodach zasilanych benzyną.

Aby móc odczuć realne korzyści finansowe wynikające z posiadania instalacji gazowej w samochodzie, trzeba zamówić usługę spersonalizowaną. Projekt i wykonanie należy zlecić specjalistom z obszaru instalacji gazowych. W Chorzowie, Katowicach i okolicach tych miast nie brakuje polecanych wykonawców, z którymi warto nawiązać współpracę.

Z drugiej strony nadmierne oszczędności też nie mają sensu. Dlaczego? Bo wykonanie autogazu ze złej jakości, mało wydajnych, podatnych na psucie elementów nie będzie miało sensu w dłuższej perspektywie. Znacznie lepiej sprawdzą się uznane na całym świecie komponenty STAG produkowane przez rozpoznawalną markę AC. Inwestycja jednorazowa w tę usługę gwarantuje udaną wieloletnią eksploatację pojazdu, a koszt początkowy w porównaniu z korzyściami z kolejnych lat i tak pozostaje relatywnie niski.

Opłacalność instalacji gazowych

Opłacalność instalacji gazowych jest na tyle wysoka, że nadal salony zajmujące się ich zakładaniem nie mogą narzekać na brak klientów. Zainteresowanie wynika z tego, że autogaz zawsze indywidualnie dopasowuje się do możliwości i potrzeb danego pojazdu, biorąc pod uwagę, jaka to marka i model auta. Do aut mocniejszych trzeba zastosować adekwatne komponenty, tylko wtedy można cieszyć się przyjemnością z jazdy na wysokich obrotach.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować autogaz w autach z pośrednim lub bezpośrednim wtryskiem paliwa. Benzyna w nowych pojazdach jest zużywana tylko w minimalnym stopniu, zazwyczaj na etapie odpalania silnika. Oszczędności są zatem realnie odczuwalne, a inwestycja w instalację szybko się zwraca.

Korzyści z posiadania auta zasilanego gazem:

  • zwiększa się wartość rynkowa pojazdu, co jest ważne w sytuacji, gdy zdecydujesz się na jego odsprzedaż,
  • komfortowe użytkowanie,
  • utrzymanie mocy silnika na wysokim, stabilnym poziomie,
  • stuprocentowa satysfakcja,
  • oszczędności przy każdym tankowaniu pojazdu,
  • pełne bezpieczeństwo użytkowania,
  • przyczynienie się do ograniczenia ilość spalin emitowanych do środowiska naturalnego.

Warto udać się na wizytę i rozmowę w dobrym warsztacie oferującym instalacje gazowe. W Chorzowie i okolicach – szczególnie w Katowicach – działa wiele profesjonalnych punktów. Współpraca z jednym z nich może być długofalowa i nie ograniczać się wyłącznie do założenia instalacji gazowej, lecz także obejmować usługi dodatkowe związane z późniejszymi przeglądami i ewentualnymi naprawami. Trzeba jednak mieć na uwadze, że dobrze zainstalowany autogaz składający się z wysokiej klasy podzespołów to gwarancja wieloletniej i bezawaryjnej pracy.