Ile kosztuje transport medyczny w Jastrzębiu-Zdroju?

Transport medyczny jest niezwykle ważny dla osób zmagającymi się z problemami z poruszaniem się lub w stanie zagrożenia zdrowia bądź życia. Oczywiście jeżeli konieczne będzie wezwanie karetki pogotowie ratunkowego, nasze ubezpieczenie zdrowotne w pełni pokrywa wszelkie koszty, lecz jeżeli potrzebujemy takiej usługi prywatnie, na przykład do przewiezienia osoby, która nie może poruszać się samodzielnie, do szpitala czy do kliniki, oczywiście będziemy musieli za taki przewóz zapłacić. Jak wyglądają więc ceny transportu medycznego w Jastrzębiu-Zdroju?

Transport medyczny w Jastrzębiu-Zdroju a transport sanitarny – jaka jest różnica?

Niektóre osoby być może nie wiedzą, czym dokładnie różni się transport sanitarny od transportu medycznego, myśląc, iż bez problemu można tych dwóch pojęć używać synonimicznie. Tak jednak nie jest i możemy rozgraniczyć konkretne obszary działalności, które pomagają nam rozróżnić, co jest transportem medycznym, a co – sanitarnym.

Transportem medycznym nazywamy usługę, która za zadanie ma przewiezienie pacjenta, który nie ma zdolności poruszania się, do wybranej jednostki służby zdrowia. Warto podkreślić, iż kwestią wiążącą jest konkretna sytuacja zdrowotna, która odbiera pacjentowi możliwość poruszania się. Choć transport medyczny jest przystosowany do przewozu pacjentów w cięższym stanie, nie zawsze kończy się to sprowadzeniem karetki, choć tak jednak mimo wszystko najczęściej się dzieje. Często w trakcie transportu medycznego pacjent może również otrzymać specjalistyczna pomoc.

Transport sanitarny natomiast skupia się zaś na samym przewozie i taka typu usługa nie będzie odpowiednia dla osób, które potrzebują natychmiastowej pomocy. Transport sanitarny oferuje raczej przewiezienie pacjenta do konkretnego miejsca, jak klinika czy mieszkanie, a także do materiałów biologicznych, jak narządy i krew.

Transport medyczny w Jastrzębiu-Zdroju – ile będziemy musieli zapłacić?

Jeżeli chodzi o taką kwestię, jak transport medyczny jastrzębie zdrój oferuje wielu wykwalifikowanych specjalistów, który będą w stanie zaoferować skuteczna i szybką pomoc w potrzebie. Pamiętajmy jednak, iż w przypadku prywatnej służby zdrowia za takie usługi przyjdzie nam zapłacić. Jak wygląd przeciętny cennik w tym konkretnym mieście?

Podstawowy transport medyczny w jedną stronę według danych kosztuje średnio 300-330 złotych. Jeżeli zaś potrzebujemy transportu w dwie strony, przyjdzie nam zapłacić tylko o 100 złotych więcej. W przypadku zaś, gdy będziemy potrzebować wezwać ratowników oraz lekarza do natychmiastowej pomocy, przyjdzie nam zapłacić więcej – od 550 do nawet ponad 700 złotych.