materiały budowlane

Hurtownia materiałów budowlanych – gdzie kupić materiały budowlane?

Żyjemy w drogich czasach. Ceny mieszkań, ekip budowlanych i remontów znacznie podrożały. Nic dziwnego, że każdy z nas szuka oszczędności podczas remontu swojego mieszkania lub domu, gdzie tylko może. Musimy jednak pamiętać, że czasami oszczędności to nie wszystko – czasami musimy postawić na jakość. W tym artykule weźmiemy pod lupę hurtownie budowlane – gdzie znaleźć najtańsze hurtownie i jak rozpoznać tą dobrą?

Hurtownia materiałów budowlanych – gdzie znaleźć najtańszą hurtownie materiałów budowlanych?

Najtańsze materiały budowlane to temat, który interesuje każdego, kto obecnie zajmuje się budowaniem lub remontem domu, lub mieszkania. Podczas wizyty w hurtowni budowlanej musimy jednak pamiętać, że nie zawsze najtańsze równa się najlepsze. Możemy jednak porównać ceny tych samych produktów w różnych hurtowniach budowlanych – w niektórych przypadkach pozwala to aż o kilka lub kilkanaście procent oszczędności, co przy zakupie większej ilość surowców, jest to znacząca różnica.

Podczas wybierania materiałów budowlanych zazwyczaj na pierwszy rzut idzie lokalna hurtownia budowlana, która najczęściej znajduje się w promieniu 15-30, czasami do 50 km od naszej budowy. Takie rozwiązanie jest z całą pewnością najwygodniejsze. Większość firm oferuje również darmowy transport powyżej danej kwoty. Nie oszukujmy się, ale transport z hurtowni oddalonej o około 30 km od naszej budowy jest znacznie prostszy od tej, która znajduje od nas ponad 100 km. Łatwiej również oddać, wymienić lub dokupić surowce, których jednak zabraknie.

Mimo to, że zazwyczaj w pierwszej kolejności pierwszy wybór pada na lokalną hurtownię budowlaną, to im dłużej szukamy niższych cen, okazuje się, że nasz najbliższy wybór nie jest jednak najtańszy. Zanim jednak zdecydujecie się na zakup materiałów z hurtowni, która znajduje się dalej przeliczcie wszystkie koszty – czy wliczając w to transport, to nadal będzie najtańsza opcja.

Hurtownia materiałów budowlanych – po czym rozpoznać dobrą hurtownie?

Co to znaczy dobrze wyposażona hurtownia budowlana? Już odpowiadamy. Dobrze wyposażona hurtownia budowlana musi zawierać m.in.:

  • duży wybór farb;
  • duży wybór materiałów budowlanych;
  • duży wybór materiałów remontowych;
  • dużo produktów do prac wykończeniowych;
  • bogaty asortyment narzędzi;
  • specjalistyczna kadra, która może doradzić podczas robienia zakupów;
  • materiały zarówno ociepleniowe, jak i do pokryć dachowych czy elewacji;
  • elementy dekoracyjne.