Hulajnogi górskie – hit czy kit?
Kto nie lubi aktywności na świeżym powietrzu. Zwłaszcza gdy za oknem świeci słońce. Coraz więcej osób korzysta z alternatywnych środków transportu, również na wakacjach. Hulajnogi górskie, które są sprzętem sportowym, zyskują na popularności z roku na rok. Kiedyś kojarzyły nam się ze sprzętem tylko dla dzieci. Dzisiaj na hulajnogach jeżdżą zarówno dzieci, jak i młodzież, dorośli czy nawet seniorzy. Na rynku wyróżniamy co najmniej kilka rodzajów hulajnóg – dzisiaj przyjrzymy się hulajnogą górskim.
Co to są hulajnogi górskie?
Hulajnogi górski to hulajnogi, które królują w Zakopanem. Możecie się spotkać z innym nazewnictwem – kolobeżka. Początkowo mogliśmy je spotkać w Czechach, a od pewnego czasu możemy je obserwować również u nas. Hulajnogi górskie wyróżniają się konkretnym wyglądem. Mają one specjalny profil ramy, który sprawia, że jazda hulajnogą nie tylko nie obciąża naszego kręgosłupa, ale również pozytywnie na niego wpływa. Przejażdżki na takich hulajnogach są zalecane również seniorom, ze względu na swoje prozdrowotne właściwości.
Gdzie sprawdzają się hulajnogi górskie?
Hulajnogi sprawdzają się do spokojnych przejażdżki po mieście czy lesie, w celu podziwiania przyrody. Jest to idealnie rozwiązanie podczas zwiedzania i dojeżdżania w miejsca, gdzie nie ma możliwości dojechania samochodem. Oprócz tego hulajnogi mają jeszcze inne zalety – unikacie stania w korkach. Jest to pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu. Niektóre modele hulajnóg górskich sprawdzają się również do jazdy ekstremalnej. Mają one duże koła i amortyzatory. Sprawdzą się one w lesie czy innym nierównym terenie, np. w Zakopanem na zboczu Gubałówki.
Gdzie można wypożyczyć hulajnogi górski?
Hulajnogi górskie to sprzęt, który jak sama nazwa wskazuje, cieszy się ogromną popularnością na terenach górskich. Szczególnie w okolicach Zakopanego. W Zakopanem znajdziecie wiele wypożyczalni. Sprzęt ten możecie wypożyczać zarówno na godziny, jak i na całe dnie. Ponadto niektóre wypożyczalnie organizują wyjazdy z punkt A do punktu B, np. trasa Kościelisko-Krupówki. Zjazd taki trwa około godziny.