gabinet masażu Dąbrowa Górnicza

Gabinet masażu – jakie usługi oferuje?

Odczuwasz codzienne zmęczenie, napięcie, stres? Jeżeli potrzebujesz odprężenia, ale też chcesz oderwać się od spraw rodzinnych czy zawodowych, rozważ wizytę w gabinecie masażu. Jest to miejsce pozytywnie oddziałujące zarówno na umysł jak i na ciało, dlatego znajdziesz tu wymarzone ukojenie. Zobacz, jakiego typu zabiegi są proponowane klientom. Łatwiej będzie podjąć decyzję, który z nich jest stworzony dla Ciebie.

Masaż leczniczy – tylko w dobrym gabinecie masażu

Ze względów zdrowotnych, ale też w celu poprawienia samopoczucia chcesz skorzystać z masażu leczniczego? Tego typu usługi oferuje dzisiaj wiele punktów, jednak warto wybrać zaufany gabinet masażu np. w Dąbrowie Górniczej https://www.mistaza.pl/oferta/masaz-dabrowa-gornicza/ . Takie miejsca przede wszystkim zatrudniają specjalistów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje. Fizjoterapeuci pomagają rekonwalescentom w powrocie do zdrowia po operacjach, zabiegach i kontuzjach, ale też zwiększają ich sprawność ruchową, aby odzyskali utraconą mobilność. Za tym idzie też lepsze samopoczucie, dlatego tak ważne jest trafienie pod opiekę dobrego specjalisty. Szczególnie, że zazwyczaj jeden masaż nie wystarczy, a najlepsze rezultaty daje udział w zaplanowanej terapii, która trwa tygodniami lub miesiącami.

Rodzaje masaży w gabinecie masażu

Pod pojęciem masażu leczniczego kryje się wiele zabiegów. Mają one na celu poprawienie stanu fizycznego oraz psychicznego pacjenta. Dla osiągnięcia tych efektów trzeba dopasować odpowiednią technikę masowania. Do wyboru jest kilka metod, w tym:

  • masaż klasyczny – głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, uklepywanie. Każda czynność w określonej kolejności i z odpowiednią mocą, aby pomóc, a nie zaszkodzić pacjentowi,
  • masaż limfatyczny – to zabieg bezbolesny i relaksujący. Pozwala zlikwidować obrzęki na ciele powstające w wyniku przeciążenia, zmęczenia, braku odpowiedniej ilości ruchu, zaburzenia gospodarki hormonalnej lub niewydolności limfatycznej,
  • masaż izometryczny – wykonuje się go po złamaniach, długotrwałym noszeniu opatrunku, ale też wspierająco przy trenowaniu czy odchudzaniu. Usprawnia krążenie i przeciwdziała chorobom, które wynikają z zastojów,
  • masaż bańką chińską – to skuteczna terapia antycellulitowa, która pozytywnie wpływa nie tylko na wygładzenie skóry, ale też poprawia ukrwienie, wspomaga przepływ limfy oraz dotlenia tkanki.

Wybranie konkretnego zabiegu warto skonsultować z masażystą. Może się okazać, że z uwagi na przeciwwskazania, w tym przebyte lub trwające choroby, nie będziesz mógł skorzystać z konkretnej oferty. Zazwyczaj jednak w dobrych gabinetach masażu otrzymasz dopasowaną do swoich potrzeb alternatywę.

Odpowiednie wyposażenie gabinetu masażu

Bezpośrednio z tym, jaki zakres usług oferuje wybrany gabinet masażu, jego pacjenci mogą korzystać z dostępnego wyposażenia. Niektóre techniki masażu nie wymagają nic innego, jak tylko wygodnego łóżka z opcją regulacji i sprawnych rąk fizjoterapeuty. Jednak w wielu przypadkach potrzebne są dodatkowe akcesoria oraz sprzęty rehabilitacyjne. Dowiedz się, czy miejsce, do którego zamierzasz się udać jest nowoczesne i dysponuje akcesoriami uatrakcyjniającymi zabiegi i zwiększające różnorodność ćwiczeń.

Najczęściej w gabinetach masażu można spotkać oczywiście łóżka i stoły stacjonarne, materace i maty, wałki i półwałki, gumy oporowe, piłki rehabilitacyjne, korektory postawy i wiele innych. Praca z nimi może okazać się korzystna i wygodna dla pacjenta. Ważne jest jednak poprawne używanie sprzętów, nad czym czuwa Twój osobisty fizjoterapeuta.

Jest to osoba, która ma szeroką wiedzę na temat różnych schorzeń i zanim przystąpi do planowania i wykonywania zabiegów, to najpierw stara się postawić trafną diagnozę. Niekiedy wymaga to poszerzenia wywiadu o dodatkowe badania czy konsultacje z innymi specjalistami. Zawsze jednak prowadzi do opracowania rozwiązań najlepszych dla danego pacjenta. Spersonalizowana terapia z wykorzystaniem nowoczesnych technik fizjoterapeutycznych przynosi pożądane rezultaty w wyznaczonym czasie.