formy wtryskowe

Formy wtryskowe – współpraca z producentem

Formy wtryskowe są produktami, które zdecydowanie usprawniają działalność produkcyjną oraz usługową przedsiębiorstwa. Jeżeli jednak mają w optymalny sposób pełnić swoją funkcję, powinny odznaczać się solidnym wykonaniem z użyciem najbardziej optymalnych materiałów. Pozwoli to dokładnie odzwierciedlić projekt oraz zapewnić o ciągłości produkcji i uzyskaniu najlepszych, powtarzalnych efektów. Zobacz, co daje współpraca z producentem form wtryskowych, który zazwyczaj świadczy też działalność usługową.

Formy wtryskowe – produkcja i sprzedaż

Jeżeli Twoja firma korzysta z nowoczesnych rozwiązań i na etapie projektowania oraz produkowania detali z tworzyw sztucznych poszukuje nowych możliwości, na pewno warto rozważyć formy wtryskowe oraz współpracę z taką firmą jak http://techflow3d.pl/formy-wtryskowe.html. Są one przeznaczone do współpracy z wtryskarkami, zarówno w produkcji seryjnej, jak i niskonakładowej.

Kto najczęściej korzysta z form wtryskowych? Są to producenci kształtek i komponentów z tworzyw termoplastycznych oraz termoutwardzalnych. Wynika to przede wszystkim z tego, że nawet małe elementy wymagające niezwykłej dokładności są produkowane zgodnie z wytycznymi i mają ściśle  określone rozmiary oraz parametry techniczne pozwalające na precyzyjne dopasowanie ich do produktów końcowych.

W produkcji na zamówienie liczy się też to, czy kupujący może liczyć na wsparcie producenta i jego pomoc w określeniu, co jest priorytetem, na czym się skupić i jakie aspekty są ważne. Dlatego właśnie warto współpracować z przedsiębiorstwami, które mają własne know-how, bogate zaplecze technologiczne oraz doświadczenie branżowe. Współpraca z firmami z różnych branż pozwala im na poszerzanie portfolio oraz odkrywanie nowych horyzontów.

Outsourcing usług – formy wtryskowe

Wiele osób rozumie znaczenie formowania wtryskowego w unowocześnianiu i usprawnianiu działalności swojej firmy produkcyjnej. Ta metoda ma wiele zalet, do których zalicza się przede wszystkim:

  • wysoka precyzja i wierne odwzorowywanie produkowanych detali, zgodnie z założeniami projektu komputerowego,
  • bardzo estetyczne wykończenie detali – są gotowe do dalszej obróbki lub wykorzystania,
  • szybkie i wydajne działanie, które zdecydowanie skraca czas produkcji, a do jej kontrolowania angażuje znacznie mniej osób,
  • mniejsze zużycie energii elektrycznej, odpadów oraz emisji zanieczyszczeń, co jest szczególnie ważne w dobie rosnących opłat za media i śmieci,
  • elastyczność produkcji – możliwość wprowadzania zmian w projektach.

Czy są wady formowania wtryskowego? Niektórzy zwracają uwagę na wysoki koszt jednostkowy produkcji, chociaż biorąc pod uwagę inne korzyści (np. oszczędność czasu) nie jest on mocno obciążający. Szczególnie, jeśli decydujesz się na zlecenie produkcji seryjnej, która zazwyczaj jest bardziej opłacalna. Outsourcing pozostaje dobrym rozwiązaniem, jeśli nie masz finansów, zaplecza ani zespołów fachowców do obsługi parku maszynowego.

Zalety współpracy z producentem form wtryskowych

Specyfiką branży produkcyjnej jest to, że każde przedsiębiorstwo dostarcza inne produkty, którymi chce się wyróżnić na rynku. Bez względu na to, czy działasz w branży niszowej, czy mocno konkurencyjnej musisz zaproponować klientów coś, czego nie znajdą nigdzie indziej.

Skupienie się na dostarczaniu nietuzinkowych wyrobów zaczyna się od zamówienia form, w których metodą wtryskową będziesz produkował przedmioty z plastiku. Tworzywa sztuczne są w tym względzie podatne na formowanie, jednak wymagają odpowiednich narzędzi technologicznych.

Zyskasz je bezpośrednio u producenta, zamawiając formy w konkretnym kształcie oraz rozmiarze. Dobre przedsiębiorstwa mają na tyle zdywersyfikowaną ofertę, że bez trudu obsługują firmy działające w różnych sektorach gospodarki. Oznacza to, że dostarczają urządzenia do wtrysków różnymi metodami – sekwencyjną, wielokomponentową, z doprasowaniem i rozdmuchaniem. Zazwyczaj możesz też liczyć na profesjonalne doradztwo i indywidualne dopasowanie rozwiązań do potrzeb czy budżetu zarezerwowanego na ten cel.