flagi reklamowe

Flagi reklamowe – czy taki marketing ma sens?

Dzisiaj w dużej mierze marketing przeniósł się do Internetu. Wielu przedsiębiorców zapomina o starym dobrym tzw. stacjonarnym marketingu, dlatego chcemy Wam dzisiaj o nim nieco przypomnieć. Weźmiemy pod lupę flagi reklamowe.

Co to są flagi reklamowe?

Flagi reklamowe to pewien rodzaj reklamy offline. Przypominają nieco flagi plażowe czy żagle. Na materiale flagi można umieścić logo firmy, dane kontaktowe czy inne ważne informacje. Wyróżniają się bardzo lekka konstrukcją. Mają prostą budowę, dlatego można je rozłożyć niemal w każdym miejscu. Doskonale nadają się zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz budynków. Jeżeli zdecydujemy się na umieszczenie flagi reklamowej na powietrzu materiał ten będzie delikatnie poruszał się na wietrze – dzięki temu będzie przykuwał uwagę przechodniów i pozwoli na zdobycie nowej bazy klientów.

Z czego zbudowane są flagi reklamowe?

Wszystkie flagi reklamowe są zbudowane z masztu i stabilnej podstawy. Niektóre żagle nie mają podstawy lub bardzo łatwo ją zdjąć, dzięki temu flagę można wbić w ziemię czy piasek na plaży. Sam maszt jest zbudowany z tkaniny, na której można umieścić dowolny nadruk reklamowy. Może to być zarówno logo firmy, slogan, jak i dane kontaktowe. Niewątpliwym plusem masztów jest to, że są one niezwykle łatwe w montażu – są lekkie, a do rozłożenia flagi reklamowej wystarczy w zasadzie jedna osoba, a sam maszt można wykorzystać kilka czy nawet kilkanaście razy – jest to zakup na wiele lat. Decydując się na taki zakup, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest maszt. Powinien być on odporny nie tylko na wodę, ale również na warunki atmosferyczne. Ważne, aby był solidny. Źle dobrany materiał może porwać się na wietrze, a sama grafika podczas deszczu czy upalnego słońca może stracić na swoich walorach.

Jakie korzyści płyną z flag reklamowych?

Na koniec chcemy Wam przedstawić najważniejsze korzyści, które płyną z zastosowania flag reklamowych:

  • Przyczyniają się do budowania profesjonalnego wizerunku firmy.
  • Sprawiają, że logo i nazwa firmy staje się bardziej rozpoznawalne.
  • Podnoszą prestiż i rozpoznawalność marki.
  • Pozytywnie wpływa na świadomość powstałej marki.