salon alfa romeo

Finansowanie w salonie Alfa Romeo

Dealerzy marki Alfa Romeo oferują swoim klientom możliwość finansowania zakupu samochodu, dzięki współpracy z podmiotami finansowymi z Grupy FCA, tj.: FCA Bank S.p.A. S.A. Oddział w Polsce oraz Leasys Polska Sp. z o.o. Pierwsza z nich pomaga realizować klientom zakup kredytowany, z kolei druga – specjalizuje się w udzielaniu leasingów i wynajmu.

Wszystkie przydatne informacje na temat dostępnych opcji finansowania w salonie Alfa Romeo można znaleźć na stronie dealera: https://www.fca-autofus.pl/dealer/alfa-romeo w zakładce „Finansowanie”.  Poniżej znajdziesz kilka słów na temat każdej z dostępnych opcji w ofercie włoskiego producenta.

Oferta kredytowa prosto z salonu Alfa Romeo

FCA Bank umożliwia klientom elastyczne decydowanie o wysokości wpłaty własnej oraz długości kredytu. W miesięcznej racie można uwzględnić także dodatkowo ubezpieczenie komunikacyjne, GAP, ubezpieczenie spłaty kredytu czy chociażby usługi MOPAR.

Kredyt z ratą balonową

To oferta skierowana głównie do najmłodszych fanów włoskiej motoryzacji, którym na rękę jest zachować stałe, niskie raty kredytowe i którzy często decydują się na wymianę samochodu. Salony Alfa Romeo umożliwiają w tej ofercie zmianę pojazdu po 2 latach użytkowania oraz podjęcie swobodnej decyzji dotyczącej sposobu spłaty kredytu w ostatnim okresie jego trwania. Klienci mogą oddać Alfę Romeo do salonu, ponieważ umowa gwarantuje jego odkupienie przez dealera. Mogą również po prostu spłacić ostatnią ratę i cieszyć się dalej dotychczasowym samochodem lub zdecydować się na nowy kredyt z ratą balonową.

Roczne raty kredytu

W wielu salonach Alfa Romeo klienci mogą skorzystać z oferty finansowania, w której obowiązuje jedna rata w roku. Zwykle oscyluje ona w okolicach między 25 a 50 procent wartości samochodu, w zależności od wybranej przez klienta długości obowiązywania kredytu. Jest to z pewnością wygodny wybór dla tych, którzy nie chcą co miesiąc pamiętać o obowiązku spłaty raty kredytowej i wolą spłacić na raz większą część kredytu.

Jakie rodzaje leasingu są dostępne w salonach Alfa Romeo?

Współpracujący z salonami Alfa Romeo podmiot Leasys Polska umożliwia przyszłym właścicielom włoszczyzny zawrzeć umowę leasingową bez konieczności przenoszenia na siebie praw własności do samochodu. Do umowy może przystąpić każdy klient prowadzący działalność gospodarczą, bez względu na jej wielkość. O komfortowych warunkach leasingu świadczy fakt, że klient sam podejmuje decyzję, ile będzie wynosić pierwsza rata leasingowa oraz na jaki okres zostanie zawarta umowa. Ponadto w racie leasingowej salon Alfa Romeo może oferować także finansowanie ubezpieczenia, serwisu oraz dodatkowego wyposażenia samochodu.

Smart Renting

W tej opcji wynajmu samochodu klient zyskuje możliwość pierwokupu pojazdu, gdy jego umowa najmu się zakończy. Co ważne, już podchodząc do umowy, klient zna wartość późniejszego odkupu samochodu. Smart Renting nie wymaga od klienta wniesienia pierwszej raty, a w nią wliczone są już samochód zastępczy i pakiet Assistance. Na życzenie salon Alfa Romeo może poszerzyć wachlarz usług zawartych w stałej comiesięcznej racie leasingu np. o ubezpieczenie OC, AC, serwis opon lub zabezpieczenie od kradzieży.

Leasys Unlimited

Dla modeli samochodów hybrydowych i elektrycznych z Grupy Stellantis w salonie Alfy Romeo znaleźć można ofertę leasingową Leasys Unlimited. To opcja wynajmu długoterminowego bez wpłaty własnej i rocznego limitu kilometrów. Ta kompleksowa oferta zawiera także usługi związane z ubezpieczeniem, pakietem Assistance oraz serwisowaniem samochodu.

Leasys Miles

Klientom korzystającym z samochodu przede wszystkim w mieście i osiągającym niewielki roczny przebieg spodobać się może oferta wynajmu długoterminowego Leasys Miles. To opcja, która opiera się na zasadzie „pay-per-use”. Umowa zawierana jest na 48 miesięcy, a jest główną korzyścią jest brak wpłaty własnej i niska miesięczna rata. Do niej dealerzy salonów Alfa Romeo doliczają jedynie zmienną kwotę wynikającą z przejechanych kilometrów.