Duży telewizor czy projektor? Jakie rozwiązanie będzie lepsze dla Twojego kina domowego?

Rozrywkę powinien mieć zapewnioną każdy, bez względu na wiek, zainteresowania i wszystkie inne aspekty. Najbardziej standardowym rozwiązaniem jest tutaj oglądanie seriali, filmów lub różnego typu programów. Ważne jednak, aby odbywało się to w odpowiednich warunkach. Jeśli zatem będziemy posiadać doskonale zaaranżowane kino domowego, które dostarczy nam wyjątkowych wrażeń, nasz poziom zadowolenia z pewnością będzie mógł być wyższy.

Projektor czy telewizor? To pytanie zadaje sobie dziś wiele osób, a co ciekawe nie ma na nie jednej, dobrej odpowiedzi, która będzie pasowała w każdej sytuacji. Wiele zależy bowiem od tego, jakie mamy wymagania względem takiego zestawu, a także jakie mamy możliwości pod kątem aranżacji oraz budżetu na ten cel. Zanim zatem zdecydujemy się na konkretny wariant i rozwiązanie, powinniśmy przeanalizować wszelkie za oraz przeciw, aby mieć pewność tego, że wybraliśmy opcję, z której będziemy w pełni zadowoleni. Jak to zatem jest z tymi projektorami i telewizorami?

Duży telewizor w Twoim salonie – czy warto?

Telewizory zna praktycznie każdy i od lat wokół nich, planowana jest przestrzeń rozrywkowa w naszych domach, a szczególnie salonach. Niegdyś osoby, które w ogóle posiadały telewizor mogły czuć się wyjątkowo, jednak obecnie mamy dostęp do przeróżnych modeli, a rokrocznie otrzymujemy możliwość korzystania z coraz to nowszych i bardziej zaawansowanych technologii. Telewizor na pewno nie jest tanim rozwiązaniem, jednak to zakup na lata oraz możliwość uzyskania obrazu naprawdę wysokiej jakości. Na pewno nie jest to urządzenie mobilne i lekkie, dlatego jeśli planujemy je ciężko przenosić, lepiej poszukać alternatywy. To najlepsza opcja dla wszystkich tych, którzy lubią przełączać się pomiędzy kanałami w poszukiwaniu czegoś interesującego, lub też korzystają w głównej mierze z portali streamingowych do wieczornego oglądali filmów lub seriali. Telewizory to również świetne wyjście do śledzenia kanałów informacyjnych, czy też oglądania wydarzeń sportowych. Mają pewne ograniczenia, jednak wraz z rozwojem technologii zaskakują użytkowników czymś nowym i innowacyjnym, przez co ciężko spodziewać się, że duże grono zrezygnuje z kupowania najnowszych modeli.

Projektor wraz z ekranem projekcyjnym – co przemawia za tym rozwiązaniem?

Rzutnik multimedialny oraz ekran projekcyjny to zestaw dla prawdziwych kinomanów, dla których emocje i odczucia rodem z kinowej sali są najważniejsze podczas filmowych seansów. Przewaga projektorów nad telewizorami, w głównej mierze polega na tym, iż są one w stanie zapewnić nam nieporównywalnie większy obraz, niżeli w przypadku nawet największych telewizorów. Już nawet średniej półki projektor, może obstawić powierzchnię projekcyjną o wielkości około stu cali. Należy sobie przy tym zdawać sprawę z tego, że telewizor z ekranem o takiej wielkości, może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niestety, ale w większości przypadków tak widoczna bariera finansowa może okazać się nie do przeskoczenia, dlatego projektor będzie o wiele lepszym rozwiązaniem.

Wykorzystanie rzutnika i ekranu pozwala na sporą mobilność, a także na organizowanie seansów dla rodziny i znajomych. To okazja, aby obejrzeć wspólnie mecz ze znajomymi w wyjątkowych warunkach, które sprzyjają emocjom. Co więcej, zorganizujemy również kino plenerowe w swoim ogrodzie.

Wśród wielu plusów i zalet, nie można zapominać o tym, że mowa tutaj o rozwiązaniu, które jednak posiada pewne wady, o których nie można zapominać. Zwykle postawimy na projektor, który gwarantuje nam jakość Full HD, a jeśli zamarzymy sobie o 4K będziemy zmuszeni zapłacić bardzo dużo i koszt ten będzie przekraczał wydatek, jaki czekałby nas w przypadku telewizora. Projektor to zatem duży ekran, jednak do pewnego stopnia – kosztem jakości obrazu. Musimy zdawać sobie sprawę również z tego, że swoją żywotność ma lampa, która po pewnej liczbie godzin działania, może odmówić posłuszeństwa.