Mini Warszawa

Duże MINI, czyli nowy Countryman w Warszawie

Najnowszy MINI Countryman nawiązuje swoją stylizacją do kompaktowego SUVA wyprodukowanego w 2010 roku. Druga generacja aut została wyposażona w silnik hybrydowy, który tym samym czyni samochód jeszcze bardziej ekonomicznym. Poznajcie nowego Cuntrymana!

Jak to się zaczęło?

MINI Countryman sprzedawał się bardzo dobrze od początku wyjazdu z taśmy produkcyjnej. Pierwszy legendarny MINI został wyprodukowany przez Brytyjczyków w latach 50 ubiegłego wieku. W 2010 roku marka została przejęta przez BMW, który nadal produkuje i ulepsza MINI. Niemcy wymyślili i wyprodukowali na wzór MINI Countrymana wersję auta rajdowego MINI WRC. Projekt niestety nie odniósł większych sukcesów na rynku branży samochodowej.

Dla kogo adresowany jest nowy MINI Countryman w wersji hybrydowej?

Po nieudanym eksperymencie z wersją rajdową WRC, BMW skupiło się na wyprodukowaniu drugiej generacji Countrymana. Samochód marki BMW można kupić w wielu salonach w kraju między innymi u dealera MINI w Warszawie: http://www.autofus.mini.com.pl/.  Najnowsza wersja Countryman bez problemu pomieści nawet pięcioosobową rodzinę. Kompaktowy SUV posiada pojemny bagażnik, który powiększa się przy złożonych tylnych siedzeniach do pojemności 1390 litrów!

MINI Countryman przy zaletach kompaktowego auta nadal pozostaje niedużym samochodem. Osiąga długość zaledwie 4,3 metra. Doskonale nadaje się dla osób poruszających się dużo po mieście. Łatwy do zaparkowania, a do tego dzięki zastosowaniu silnika hybrydowego, dbający także o środowisko.

W niektórych salonach MINI w Warszawie dostępne są wersje auta opcjonalnie wyposażone w napęd na cztery koła ALL4, co w połączeniu z mocnym silnikiem daję gwarancję bezpieczeństwa na każdej drodze i w trudnych warunkach.

Moc przykuwających uwagę detali w MINI Countryman

Zarówno Countrymana jak i innych MINI nie da się pomylić z żadnymi innymi samochodami. Charakterystyczne okrągłe reflektory i przyciągająca wzrok linia boczna pojazdu od razu zdradza markę auta. MINI Countryman posiada z przodu lekko zaokrąglony kształt, co stanowi nawiązanie do poprzedniej generacji. Nowa wersja MINI wyposażona jest w nowoczesny designerski grill, który z pewnością przyciąga wzrok. Producent dał klientowi do wyboru dwie jego opcje kolorystyczne. Można wybierać pomiędzy wersją klasyczną chromowaną albo w kolorze Piano Black. Również zderzaki z biało-czerwonymi wstawkami dodatkowo podkreślają charakter tego niepowtarzalnego auta.

Nowoczesne reflektory w tradycyjnej oprawie MINI

Przednie reflektory wyposażone zostały w nowoczesne światła LED. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze kierowcy i podróżującym z nim pasażerom. Światła boczne podążają za skręcanym autem, a także gwarantują lepsze oświetlenie podczas panujących złych warunków na drodze. MINI Countryman posiada także funkcję automatycznego ściemniania świateł drogowych. Funkcję tę kontroluje przednia kamera MINI. Dzięki temu pojazdy jadące z naprzeciwka nie zostaną oślepione, a kierowca nie musi już pamiętać o ciągłej zmianie świateł.

Tylne reflektory MINI posiadają kształt brytyjskiej flagi, przez co samochód jeszcze silniej nawiązuje do swoich korzeni.

Nieduży MINI, spora przestrzeń w środku

Środek samochodu zadziwia dużą przestrzenią. To sprawia, że samochód mogą bez problemu użytkować także wysocy miłośnicy MINI. Dużą ilość miejsca w aucie uzyskano dzięki zaprojektowaniu wysoko poprowadzonej linii dachu oraz pudełkowatemu nadwoziu. Przednia siedzenia posiadają w pełni elektryczną regulację foteli. MINI Countryman nastawiony jest na ekologię, dlatego obicia foteli zostały wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej.

Zaletą pojazdu MINI jest także spory bagażnik, do którego można zapakować zarówno bagaże na krótką podróż za miasto jak i na dłuższe wakacje. Przy złożonych tylnych fotelach uzyskamy dodatkową powierzchnię – 1390 litrów.

Hybrydowa wersja dostępna na zamówienie w niektórych salonach MINI w Warszawie posiada charakterystyczną klapkę z gniazdkiem do ładowania. Producent umieścił ją w Countrymenie w przednim błotniku.