domy modułowe

Domy modułowe – o tym powinieneś wiedzieć przed zakupem

Konstrukcje modułowe są budowane etapami poza miejscem budowy, a kolejne sekcje są dostarczane na miejsce w celu stałego montażu i instalacji na fundamencie. Domy modułowe po ostatecznym umiejscowieniu w wybranej lokalizacji można przenosić w inne miejsca.

Domy modułowe – specyfikacja produktu

  • Domy modułowe wytwarza się w fabrykach. Pozwala to producentowi budować w środowisku o kontrolowanym klimacie, chronionym przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą wpływać na czas budowy. Sekcje są przenoszone na miejsce po ukończeniu i zmontowaniu za pomocą dźwigu.
  • Domy modułowe można dostarczyć na kilka różnych sposobów. W branży termin dom modułowy zwykle odnosi się do domu, który jest w pełni zmontowany. W oparciu o dostępność terenu istnieje wiele różnych czynników, które decydują o tym, który z nich jest najlepszy dla każdej konkretnej sytuacji i lokalizacji działki.
  • Wbrew powszechnemu przekonaniu, domy modułowe nie muszą wyglądać tak samo. Domy modułowe nie mają ograniczeń projektowych i można je tworzyć w dowolnym stylu. Możesz odzwierciedlić swój wymarzony styl wnętrza.
  • Domy modułowe są projektowane zgodnie z lokalnymi kodeksami zagospodarowania przestrzennego oraz przepisami.
  • Proces budowy zazwyczaj przebiega szybko i sprawnie, ponieważ dom jest budowany przez profesjonalistów.
  • Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy dzięki domom z prefabrykatów. Ponieważ są budowane w fabryce, można je zbudować dość szybko – w ciągu kilku tygodni, a nie miesięcy – ponieważ nie ma opóźnień pogodowych. Co więcej, wszystkie inspekcje są przeprowadzane w fabryce na każdym etapie budowy przez zewnętrznego inspektora i są kończone przed transportem domów do ich stałych lokalizacji.
  • Rozważając dom modułowy, rozejrzyj się, ponieważ nie wszystkie firmy, które produkują domy budowane fabrycznie, są takie same. Mogą występować znaczne różnice w jakości, cenie i serwisie. Podobnie jak w przypadku zakupu lub budowy dowolnego domu, musisz przeprowadzić szczegółowe rozeznanie na rynku.
  • Wysokiej jakości konstrukcje modułowe często wytrzymują ponad 60 lat. Upewnij się, że odpowiednio dbasz o dom, zatrudniaj tylko wykwalifikowanych budowniczych domów do wykonywania drobnych napraw.
  • Materiały potrzebne do budowy domu modułowego to drewno konstrukcyjne, stal, beton i kontenery transportowe.
  • Poszczególne bloki konstrukcyjne są wysyłane transportem drogowym lub statkami towarowymi i montowane na miejscu budowy.