Dom segment w Warszawie – czym jest i czy warto kupić?

Popularność domów segmentowych z roku na rok wzrasta. Bliskie sąsiedztwo innych rodzin z pozoru przypomina mieszkanie w bloku, z tym że mamy własny ogród i osobne wejście do domu. Segment to swego rodzaju kompromis pomiędzy osiedlem mieszkalnym a domem wolnostojącym. Co sprawia, że coraz więcej osób się na niego decyduje? Czy warto kupić dom segment?

Czym są domy segmentowe w Warszawie?

Dom segmentowy znacznie częściej pojawia się pod nazwą domu szeregowego. Daje nam ona znacznie większe pole do wyobraźni, jeśli chodzi o wizualizacje samej nieruchomości. Domy segmentowe przypominają kamienice wzniesione wokół rynków, połączone ze sobą jedną ścianą. Na podobnym wyglądzie kończą się jednak cechy wspólne. Segmenty są znacznie nowocześniejszym rozwiązaniem, a poszczególne budynki, które, choć połączone ze sobą, różnią się konstrukcyjnie. Ich lokalizacja jest także dużo atrakcyjniejsza. Jeśli chodzi o segmenty na sprzedaż warszawa oferuje lokalizację w dobrze skomunikowanych, jednak spokojnych dzielnicach. Są one w szczególności polecane rodzinom z dziećmi, które poszukują spokoju, jednak nie chcą całkowicie odcinać się od centrum stolicy.

Zalety domów segmentowych w Warszawie

Za zakupem domów szeregowych przemawia wiele zalet. To właśnie one są brane pod uwagę przez deweloperów, którzy coraz częściej stawiają na tego rodzaju inwestycje. Do najważniejszych plusów segmentów możemy zaliczyć:

  • atrakcyjną lokalizację,

  • bliski kontakt z sąsiedztwem,

  • dostęp do własnego, prywatnego ogrodu,

  • duża powierzchnia mieszkalna mimo niewielkiej powierzchni działki,

  • niższe koszty eksploatacji,

  • jednolita elewacja budynku.

Mała działka – duża powierzchnia mieszkalna

Powierzchnia działki ma bezpośredni wpływ na koszt całkowity zakupionej nieruchomości. Im mniejsza powierzchnia, tym niższy koszt. W przypadku domów segmentowych działka jest niewielka, a sam budynek ma minimum dwie kondygnacje – co daje dużą przestrzeń mieszkalną. Segment będzie więc dużo tańszą inwestycją niż wolnostojący dom jednorodzinny wzniesiony na większej działce. Będzie to szczególnie istotne, gdy weźmiemy pod uwagę ceny gruntów w stolicy, które nie należą do zbyt niskich.

Własny ogród

Miłośnicy mieszkania w mieście wcale nie muszą rezygnować z wymarzonego ogrodu. Deweloperzy stawiają na inwestycje w doskonałych lokalizacjach pozwalających na dotarcie do centrum w krótkim czasie. Przy tym właściciel domu szeregowego ma na wyłączność własny ogród. Oznacza to, że mieszkanie w mieście i własny ogródek na wyłączność jest marzeniem na wyciągnięcie ręki dzięki zabudowie szeregowej.