polerowanie szyb

Dlaczego zlecać polerowanie szyb profesjonalistom?

Są takie czynności związane z utrzymaniem samochodu, które trzeba zlecać wyłącznie profesjonalistom. Chodzi tu szczególnie o usługi związane z car detailing, czyli regenerowaniem i upiększaniem elementów pojazdów. Jednym z tych, które można poprawić są szyby. Szczególnie takie, które ucierpiały pod wpływem czynników pogodowych lub atmosferycznych i wymagają polerowania. Ten zabieg jest w pełni bezpieczny i wysoce skuteczny. Pod warunkiem, że zostanie wykonany prawidłową techniką z zastosowaniem wysokiej jakości chemii.

Polerowanie szyb w profesjonalnym salonie

Polerowanie szyb wykonuje się zazwyczaj w sytuacji, gdy szklany element uległ zarysowaniu. Czasem powodem ingerencji jest niewielki odprysk lub zmatowienie na fragmencie szyby. Na szczęście każdą z tych nieestetycznych zmian można cofnąć. W ten sposób udaje się odzyskać utracony blask szyby, a także poprawić jej kondycję i zwiększyć wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Z uwagi na to, jak duże znaczenie dla estetyki i bezpieczeństwa pojazdu ma zabieg polerowania, nie podlega wątpliwości, że należy zlecić go profesjonalistom.

Zabieg polerowania szybkiemu

Polerowanie szyb to jeden z zabiegów car detailing, który przyczynia się do poprawienia wyglądu oraz kondycji technicznej auta. Dlaczego warto go wykonać w profesjonalnym salonie? Ponieważ:

  • pracownicy znają techniki polerowania i korzystają z wysokiej jakości chemii samochodowej,
  • oprócz polerowania pracownicy salonu przeprowadzą dokładne oględziny i ustalą, co trzeba zmienić czy naprawić. Czasem polerowanie to za mało i gdy naruszona zostaje struktura szyby to najlepszym rozwiązaniem jest jej wymiana na nową,
  • usługa jest realizowana dokładnie, szybko, z zachowaniem najlepszych standardów,
  • prawidłowo wykonane polerowanie daje doskonałe rezultaty – tafla szyby odzyskuje swój dawny blask, jest mocna, idealnie gładka, zabezpieczona przed kolejnymi uszkodzeniami.

Zazwyczaj rysy, które można usunąć w procesie polerowania są efektem kolizji drogowej, pracujących wycieraczek, agresywnego mycia w myjni czy częstego odsuwania i zasuwania szyby, w wąskiej czy uszkodzonej szczelinie drzwi. Bez względu na to, czy zmiany odcisną się na przedniej lub tylnej albo bocznych szybach, możesz spróbować usunąć je w dobrym salonie. Oględziny warsztatowe pozwolą ocenić, jak doszło do zmian, jak bardzo są one zaawansowane i w jakim stopniu naruszyły strukturę szkła. Jeżeli okaże się, że polerowanie to za mało, wówczas można podjąć decyzję o wymianie fabrycznych elementów na nowe.