Dla kogo biżuteria patriotyczna?

Przywiązanie do ojczyzny można wyrażać na wiele sposobów. Dla jednych miłość do Polski kryje się w codziennej postawie, inni oprócz tego sięgają po symbole narodowe. Jednym z dodatków, dzięki któremu każda napotkana osoba będzie znała nasze oddanie, jest biżuteria patriotyczna. Czym jest biżuteria patriotyczna i w jakich formach jubilerskich występuje?

Biżuteria patriotyczna – czym jest?

Biżuteria patriotyczna jest wyrazem postawy obywatelskiej i uczuć, jakimi darzymy nasz kraj. Jest zewnętrznym znakiem, który prezentuje idee i przynależność do narodu. W szczególności osoby na obczyźnie doceniają wartość sentymentalną biżuterii patriotycznej. Nie jest jednak ona zarezerwowane wyłącznie dla nich.

Dla kogo biżuteria patriotyczna?

Patriotyczna biżuteria jest dla wszystkich tych, którzy pragną wyrażać swoją miłość do ojczyzny widocznymi znakami. W czasach, gdy coraz więcej osób zapomina, czym jest patriotyzm, biżuteria tego typu jest prawdziwym świadectwem dojrzałości. W końcu nasz kraj wiele wycierpiał, byśmy dziś mogli mówić, że żyjemy w Polsce i mówimy po polsku.

Rodzaje biżuterii patriotycznej

W ofercie salonów jubilerskich spotkamy się najczęściej z biżuterią patriotyczną w formie:

  • sygnetów,

  • zawieszek,

  • spinek do marynarki.

Elementy te posiadają wygrawerowane znaki lub przyjmują kształt ważnych symboli narodowych. Najczęściej jest nim Orzeł. Nie brakuje jednak także symbolu spadochroniarzy, Polski Walczącej czy dewizy „Bóg, Honor, Ojczyzna”. W zależności od własnych preferencji możemy wybierać pomiędzy delikatnymi, jak i mocnymi akcentami patriotycznymi. Zawieszki są dedykowane zarówno panom, jak i kobietom, które pragną nosić z dumą na swojej piersi symbol Ojczyzny. Sygnety występują najczęściej w większych rozmiarach, co sprawia, że noszą je głównie panowie.

Choć patriotyczna biżuteria utożsamiana jest z ekskluzywnymi dodatkami, nie do końca tak jest. Jak najbardziej możemy znaleźć biżuterię patriotyczną z wyższej półki cenowej, jednak w ofercie sklepów jubilerskich znajdzie się także coś tańszego – równie pięknego.

Biżuteria patriotyczna na prezent

Podarowanie biżuterii patriotycznej może być doskonałym wyrazem miłości do ojczyzny. Szerzenie wartości, które w starszych pokoleniach dominowały – honor, odwaga – to najlepszy sposób podtrzymywania tradycji narodowych. Jeśli szukasz prezentu dla osoby, która tak jak Ty nie wstydzi się miłości do kraju, sygnet patriotyczny lub zawieszka mogą okazać się idealnym podarunkiem – zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety.