dentysta Łódź

Dentysta nie tylko leczy. Zobacz zabiegi poprawiające wygląd zębów

Nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich zębów? Niestety nie każdy został obdarzony naturalnie pięknym uśmiechem. Na szczęście współczesna stomatologia zna wiele skutecznych metod na radzenie sobie z tym problemem. Możesz skorzystać z wybielania laserowego lub nakładkowego albo założyć aparat ortodontyczny korygujący zgryz. Najlepiej, kiedy trafisz pod opiekę przychodni, kompleksowo leczące i poprawiającej wygląd zębów.

Stomatologia estetyczna – dentysta poprawi wygląd zębów

Czasem problemem nie są ubytki w zębach, lecz sam ich wygląd. Może on nastręczać wielu kompleksów. Przebarwienia to częste zmartwienie wśród osób, które spożywają dużo kawy i herbaty, ale nie tylko. Dentysta z Łodzi wyjaśnia, że odcień zębów jest też kwestią genetyczną, a na to już nie mamy żadnego wpływu. Na szczęście tzw. hollywoodzki smile nadal jest w Twoim zasięgu, a to za sprawą stomatologii estetycznej.

Wybielanie zębów przeprowadza się kilkoma metodami:

  • laserowo w gabinecie, przy pomocy lampy Beyond – zabieg jednorazowy przynoszący natychmiastowy efekt, który utrzymuje się przez około 2 lata,
  • nakładkowo w domu – nakładki wykonane na bazie indywidualnie pobranych wycisków są wypełniane żelem wybielającym i nakładane na zęby w warunkach domowych,
  • wybielanie zębów martwych od wewnątrz.

Pierwsza wizyta to zawsze konsultacja. Na tej podstawie dentysta (Łódź) zaproponuje najlepszy sposób wybielania, jednak wcześniej zaleci wyleczenie wszystkich ubytków.

Dentysta ortodonta – zapomnij o wadach zgryzu

Wady zgryzu są dokuczliwe w każdym wieku, jednak nigdy nie jest za późno na to, aby próbować je skorygować. W tym nieocenione okażą się zabiegi ortodontyczne, a konkretniej dopasowanie i założenie aparatu – stałego lub ruchomego. W czym pomaga jego noszenie? Przede wszystkim w:

  • poprawieniu estetyki zębów,
  • wymodelowaniu rysów twarzy,
  • wyeliminowaniu dolegliwości bólowych,
  • redukcji nadmiernego napięcia żuchwy i mięśni twarzy,
  • wyeleminowanie nawyku zgrzytania zębami.

Aparat ortodontyczny to nie tylko kwestia poprawienia wyglądu, ale w dużej mierze także stanu zdrowia.

Z uwagi na to, że nawet zabiegi, które w zamyśle są upiększające, tak naprawdę wpływają też na samopoczucie, warto korzystać z kompleksowych usług dentystycznych. Przed przystąpieniem do wybielania czy prostowania zębów zalecana jest diagnostyka stanu jamy ustnej, a także wypełnienie ewentualnych ubytków. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że zatroszczyłeś się zarówno o swój wygląd, jak i stan zdrowia.