dentysta Łódź

Dentysta – leczenie chorób jamy ustnej

Choroby jamy ustnej zazwyczaj objawiają się w dokuczliwy sposób. Powodują bolesność, utrudniają żucie i połykanie, są przyczyną nieładnego zapachu z ust. Ponadto negatywnie wpływają na Twój stan zdrowia, bo od dawna wiadomo, że stany zapalne czy ubytki w zębach mogą negatywnie rzutować na cały organizm. Dowiedz się, z jakimi chorobami pomoże Ci uporać się dentysta (Łódź).

Dentysta – choroby błony śluzowej

Choroby przyzębia zdarzają się dosyć często i są mocno dokuczliwe. Jednak przy współpracy z dobrym dentystą można poddać się kompleksowej diagnostyce oraz profilaktyce mającej na celu wyleczenie dolegliwości. Do najczęstszych zalicza się choroby przyzębia oraz błony śluzowej. Czasem wystarczające okazują się metody farmakologiczne, a gdy te nie działają, zaleca się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, w tym:

  • plastyki wędzidełka,
  • pogłębienia przedsionka,
  • zabiegi płatowe GRT,
  • kosmetyczne pokrywanie recesji dziąsłowych.

Gdy zauważysz niepokojące zmiany w jamie ustnej, będziesz odczuwał ból lub dyskomfort, to nie zwlekaj z wizytą u dentysty. Rozwieje ona Twoje wątpliwości na temat diagnozy, a im szybciej wdrożysz leczenie, tym większa szansa, że przyniesie ono sukces.

Zaburzenia narządów żucia – zgłoś się do dentysty

Odczuwasz napięcie mięśni w obrębie żuchwy i szyi? Masz problemy z nieprawidłowym ustaleniem zgryzu przy leczeniu protetycznym? A może borykasz się z bruksizmem, który należy do popularnych i niekomfortowych dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia? W każdej z tych sytuacji, ale też znacznie częściej rekomendowane jest skorzystanie z pomocy dentysty, który:

  • zdiagnozuje zaburzenia narządów żucia,
  • zaplanuje leczenie,
  • wdroży leczenie z wykorzystaniem szyn zwarciowych lub terapię okluzyjną.

Zyskującą na popularności i nowoczesną metodą leczenia zaburzeń narządów żucia jest zastosowanie lasera biostymulującego. Odczuwalne dla pacjenta jest poprawienie ukrwienia mięśni oraz zwiększenie ruchomości w stawie skroniowo-żuchwowym.

Leczenie laserowe u dentysty

Dzisiaj coraz częściej w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych można spotkać się z usługą laserowego leczenia zębów. Jest to niezwykle atrakcyjna alternatywa dla bolesnego wiercenia i borowania. Stosowanie tej metody pozwala na wczesne wykrycie niepokojących zmian i szybkie rozprawienie się z nimi – skutecznie i bez dyskomfortu. Skorzystanie z leczenia laserem fluorescencyjnym, stomatologicznym, chirurgicznym lub terapeutycznym skraca ogólny czas terapii i pozwala na bardziej precyzyjne niż kiedykolwiek wcześniej usuwanie zmian.