przychodnia Pruszkóe dermatolog

Czym zajmuje się dermatologia?

Dermatologia to dział medycyny, który koncentruje się na diagnozie i leczeniu chorób skóry oraz jej przydatków, czyli włosów i paznokci. Ich kondycja często odzwierciedla stan całego organizmu, dlatego od dermatologa wymagana jest również szeroka wiedza ogólnoustrojowa. Ze względu na rozległość tej dziedziny wyróżnia się kilka specjalizacji, m.in. dermatowenerologię, dermatologię dziecięcą, dermatochirurgię i cieszącą się coraz większą popularnością dermatologię estetyczną.

Kim jest dermatolog i czym się zajmuje?

Dermatolog to lekarz medycyny, który specjalizuje się ogólnie rzecz ujmując w chorobach skórnych. Bada i diagnozuje różnego typu dolegliwości, a następnie wdraża odpowiednie leczenie. Niezwykle ważne w pracy dermatologia jest kompleksowe podejście do pacjenta, gdyż brew pozorom zmiany skórne często mają swoje źródło w chorobach ogólnoustrojowych, a dolegliwości, które pojawiają się na skórze są jedynie tego odzwierciedleniem. Choroby skóry,  którymi zajmuje się dermatolog to najczęściej:

  • Trądzik młodzieżowy
  • Łuszczyca
  • Atopowe zapalenie skóry
  • Grzybice
  • Łysienie
  • Nietypowe znamiona
  • Rak skóry

Kiedy udać się do dermatologa?

Na wizytę do dermatologa powinny zgłosić się osoby, które zauważyły u siebie  niepokojące zmiany skórne, w szczególności mowa tutaj o nietypowych znamionach oraz różnego typu przeobrażeniach jej struktury. Warto regularnie przyglądać się swojej skórze. Szczególną uwagę należy zwrócić na znamiona barwnikowe oraz guzki skórne. Odpowiednia, szybka reakcja i niezwlekanie z wizytą pomoże zaoszczędzić zdrowie, a nieraz i życie.

Czym zajmuje się dermatolog estetyczny?

Dermatolog estetyczny to najprężniej rozwijająca się dziedzina dermatologii, zajmująca się poprawą wyglądu skóry o osób zdrowych, które borykają się z jej niedoskonałościami. Jej głównym zadaniem nie jest jednak leczenie. Wykonywane przez dermatologa estetycznego zabiegi mają bowiem na celu zadbanie o kondycję skóry i przywrócenie jej zdrowego i młodego wyglądu. Dermatologia oferuje szeroki wachlarz różnego typu zabiegów, które umożliwiają  indywidualne dopasowanie ich do potrzeb i kondycji danej skóry. Szczególną popularnością cieszą się te wykonane za pomocą lasera, który umożliwia między innymi: usuwanie blizn, trądziku, przebarwień, zmian skórnych, naczynek, czy znamion. Za pomocą lasera można również wspaniale wygładzić i zredukować zmarszczki, a także przywrócić prawidłowe napięcie skóry.

Przychodnia Pruszków oferuje bogaty wachlarz zabiegów natury estetycznej począwszy od mniej inwazyjnych, w następstwie których rekonwalescencja przebiega dość szybko, aż po bardziej zaawansowane, po których regeneracja trwa nieco dłużej. Współczesna dermatologia estetyczna oferuje wiele możliwości i dostarcza zabiegi będące źródłem satysfakcji i zadowolenia. Umożliwia nie tylko poprawienie wyglądu skóry, ale jest również  sposobem na lepsze samopoczucie i większą pewność siebie.