Czym wyróżniają się peleciarki? Jak działają?

Peleciarki, czyli granulatory to urządzenia, z których pomocą można uzyskać biopaliwa. W trakcie procesu produkcyjnego dochodzi do prasowania materiałów opałowych pod wysokim ciśnieniem. Udaje się w ten sposób uzyskać walce o wielkości kilku centymetrów.

Pellet – z jakich materiałów powstaje?

Biomasą, w przypadku chęci ogrzewania pelletem jest MDF, słoma, drewno, gałązki drzewa owocowego, wytłoki z trzciny cukrowej czy miskanty. Starannie przygotowany surowiec poddany odpowiedniej obróbce gwarantuje uzyskanie kształtu walca mającego kilka centymetrów. Tak przetworzony materiał opałowy nadaje się do zastosowania w specjalnych piecach umożliwiających ogrzewanie domu.

Peleciarka – zasada działania

Proces wykorzystywania peleciarek można podzielić na kilka etapów:

  1. Oczyszczanie i osuszanie biomasy.
  2. Rozdrabnianie, przesiewanie i oczyszczanie z zanieczyszczeń mineralnych wybranego materiału opałowego.
  3. Właściwa obróbka w peleciarce. Materiał jest podawany przez specjalne dozowniki, które posiadają wiele kanałów przelotowych. Wewnątrz znajdują się specjalne rolki prasujące umożliwiające wtłaczanie biomasy.
  4. Dzięki pracy pod wysokim ciśnieniem, peleciarka jest w stanie przetworzyć materiał i uzyskać właściwą jego lepkość.
  5. Przedostatnim etapem prac jest ujednolicanie wymiarów granulatów poprzez docinanie ich z pomocą noży obcinających.
  6. Ostatni etap to schładzanie materiału do odpowiedniej temperatury.

Gdzie warto kupić peleciarki?

Chcesz kupić wysokiej jakości peleciarkę do obróbki materiałów opalowych? Warto skorzystać z oferty przygotowanej na https://peletto.pl/peleciarki-granulatory, gdzie dostępne są sprzęty najwyższej jakości, bezbłędnie działające i zapewniające przeprowadzenie właściwego procesu obróbki. Nowoczesne wersje urządzeń, które są do dyspozycji Klientów gwarantują pracę na najwyższym poziomie.

Dzięki temu, że skorzystasz z wysokiej jakości peleciarek, surowce obrabiane pod wysokim ciśnieniem nadal będą odznaczały się wysoką jakością.

Jakie peleciarki warto wybrać?

Największą popularnością cieszą się peleciarki lekkie i mobilne. Zapewniają ekonomiczne wytwarzanie pelletu, umożliwiają prostą obsługę, a przerabianie biomasy z ich udziałem nie stanowi większego problemu. Urządzenia pracują cicho, są wyposażone w wysokiej jakości podzespoły, a ponadto są przystosowane do pracy przy różnych gatunkach drzew oraz przy różnych materiałach. Ich sprawność jest na bardzo wysokim poziomie, co gwarantuje bezproblemową obsługę.