Czym powinien cechować się hotel pracowniczy?
Hotel pracowniczy jest obiektem noclegowym, w którym zwykle zakwaterowane są osoby wykonujące służbowe obowiązki w ramach konkretnego projektu lub po prostu podróżujące biznesowo do innego miasta. Zwykle hotel pracowniczy charakteryzuje świetny stosunek ceny noclegu do standardu pokoi, pozwalając na tanie zakwaterowanie i potrzebny odpoczynek po całym dniu pracy. Coraz więcej hoteli pracowniczych ma także w swoich strukturach restaurację dla gości.
Z definicji hotelu pracowniczego jasno wynika, że jest to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla nocujących pracowników, którzy wykonują swoją pracę z dala od swojego miejsca zamieszkania. W takim układzie zazwyczaj koszt zakwaterowania pracownika pokrywa pracodawca, dlatego w ofercie takiego hotelu cena ma największe znaczenie. Nie oznacza to jednak, że komfort mieszkania w takim hotelu jest niższy niż np. w kwaterach prywatnych.
Lokalizacja hotelu pracowniczego
Położenie hotelu pracowniczego jest dosyć istotne – bardzo ważny jest czas, jaki pracownik będzie musiał poświęcić, aby móc dotrzeć do miejsca pracy. Atrakcyjność hotelu podnoszą z pewnością: dobre połączenia komunikacji miejskiej do innych części miasta oraz bliskość sklepów i punktów usługowych.
Dla kogo jest hotel pracowniczy?
Oferta hotelu pracowniczego skierowana jest przede wszystkim do pracodawców, którzy mają potrzebę ulokować w danej miejscowości grupę pracowników zatrudnionych czasowo do wykonania konkretnego zadania – będą to najczęściej pracownicy budowlani, remontowi, osoby pracujące przy tworzeniu miejskiej infrastruktury, biorące udział w lokalnej rekrutacji lub akcji marketingowej. Hotele pracownicze zlokalizowane np. w pobliżu hal targowych i centrów konferencyjnych to także świetna baza noclegowa dla osób biorących udział w konferencjach, targach branżowych i różnych wystawach okazjonalnych.
Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z oferty noclegu w hotelu pracowniczym skorzystać przy okazji wyjazdu turystycznego – może być to opcja awaryjna, gdy na szybko potrzebujemy pokoju na jedną noc lub baza przy dłuższym pobycie.
Dodatkowe atuty hotelu pracowniczego
Dużą zaletą hotelu pracowniczego jest wewnętrzna restauracja, która obsłuży swoich gości, jeśli mają ochotę na gotowe ciepłe posiłki. To zawsze będzie kojarzyło się z wyższym standardem samego hotelu i może przyciągnąć więcej klientów. Istotna też jest liczba dostępnych pokoi lub miejsc noclegowych – w przypadku, gdy pracodawca potrzebuje zakwaterować w jednym miejscu większą grupę pracowników, będzie to dla niego kluczowa informacja.