dźwigi Warszawa

Czy żuraw mobilny może konkurować z dźwigiem?

Ze względu na podobne cechy dźwigi i żurawie mobilne, łatwo się ze sobą mylą. Oba są używane do podnoszenia ciężkich materiałów na placach budowy, a wysięgniki są wspólnymi cechami tych maszyn. Jednak niektóre aspekty odróżniają je od siebie i to w dość znacznym stopniu.

Żurawie przeznaczone są do podnoszenia ciężkich materiałów i wykorzystują do tego system stabilizatorów i przeciwwag. Do najpopularniejszych typów należą żurawie wieżowe, terenowe, hydrauliczne, stałe i montowane na ciężarówce. Dźwigi Warszawa – co przemawia na jego korzyść?

Dźwigi Warszawa – przeciwwaga i podpory

Ponieważ dźwigi podnoszą niezwykle ciężkie ładunki, wymagają przeciwwagi i podpór, aby zrównoważyć ciężar ładunku i zapobiec jego przewróceniu. Przeciwwagi są zwykle montowane z tyłu żurawia za wysięgnikiem i można je układać w stosy i zdejmować, aby pomieścić ładunki o różnych rozmiarach

Wysięgniki to ciężkie belki stosowane w żurawiach samochodowych w celu zwiększenia stabilności, gdy żuraw jest w użyciu. Po rozłożeniu wystają z podwozia i wykorzystują płaską podkładkę do równomiernego rozłożenia obciążenia żurawia. Podpory wykorzystują układ hydrauliczny do wysuwania i chowania, a do prawidłowego funkcjonowania wymagają płaskiej powierzchni.

Dźwigi Warszawa – lina stalowa

Metalowe dźwigi linowe używane do podnoszenia i podtrzymywania ciężkich ładunków nazywane są linami stalowymi. Lina stalowa jest wykonana z wielu drutów stalowych skręconych w spiralę wokół rdzenia i jest zaprojektowana tak, aby wytrzymać ekstremalne naprężenia bez pękania. Lina stalowa biegnie wzdłuż wysięgnika i jest głównym elementem wciągnika dźwigowego, systemu odpowiedzialnego za podnoszenie i opuszczanie ładunków.

W górnym wózku żurawia znajduje się wiele elementów żurawia, w tym silnik, kabina i bęben linowy. Wysięgnik jest przymocowany do górnego wózka za pomocą zestawu kotwic wysięgnika, a operator manipuluje elementami sterującymi żurawia z tego punktu obserwacyjnego.

Dźwigi Warszawa – wysięgniki

Wysięgniki żurawia to jedna z najbardziej znanych części żurawia — i nie bez powodu. Są to wszechstronne maszyny o różnych kształtach, rozmiarach i stylach. Wysięgniki dźwigowe są niezbędne do podnoszenia najcięższych ładunków w budownictwie, a bez nich nie istniałyby najwyższe budynki na świecie.