Czy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Makijaż permanentny wykonywany przez doświadczoną i posiadającą niezbędną w tym zakresie wiedzę linergistkę może okazać się elementem wspaniale podkreślającym naturalną urodę. Za pomocą odpowiednio dobranych linii można wyrównać kształt brwi lub uzupełnić je o brakujące włoski, nadać ustom wyraźny kontur czy zaznaczyć kreskę tuż nad górnymi rzęsami. Czy warto zdecydować się na wykonanie takiego zabiegu?

Jak wykonywany jest makijaż permanentny?

Zabieg makijażu permanentnego wykonywany jest w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Przeprowadza się go z wykorzystaniem specjalnych urządzeń, które przypominają nieco maszynki stosowane przez tatuatorów. I podobnie, jak w przypadku tatuażu, wygląda jego wykonanie – specjalne barwniki wysokiej jakości są wprowadzane w górną warstwę skóry właściwej. Jednak w odróżnieniu od tatuażu, w przypadku makijażu permanentnego pigment jest umiejscawiany nieco płycej, co sprawia też, że jego trwałość wynosi do kilkunastu miesięcy.

W celu utrzymania efektu należy pamiętać o regularnych zabiegach polegających na tak zwanym dopigmentowaniu, czyli uzupełnieniu barwnika w skórze. Przedłuża to efekt makijażu i odświeża go.

Makijaż permanentny dla zabieganych

Osoby, które decydują się na zabieg makijażu permanentnego(https://beautynica.pl/oferta) zwracają największą uwagę na to, że pozwala on zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nie jest już konieczne wcześniejsze wstawanie w celu starannego wyrysowania brwi, poprawianie rozmazującej się pomadki na ustach czy męczenie się z eyelinerem.

Jeśli jesteś osobą zabieganą, często podróżujesz lub po prostu zawsze chcesz wyglądać olśniewająco, trwały makijaż wykonany przez kosmetyczkę jest dokładnie tym, czego potrzebujesz!

Komu można polecić trwały makijaż?

Makijaż permanentny może szybko i skutecznie ukryć różnego rodzaju niedoskonałości, które spędzają sen z powiek i kobietom, i mężczyznom.

Jednym z popularniejszych i najczęściej wybieranych jest makijaż permanentny brwi. Pozwala nie tylko wyraźnie je ukształtować, ale też uzupełnić wszelkie braki i nierówności. Jeśli w którymś miejscu włoski nie rosną, wprawna ręka kosmetyczki zamaskuje ubytek i nada całej brwi naturalny wygląd. Podkreśli tym samym całą oprawę oka. Nie musisz się martwić – grube, czarne kreski na łuku brwiowym to mit!

Podobnie wygląda makijaż permanentny ust. Za pomocą barwnika można nadać im wymarzony odcień, ale też wyrysować ich doskonałą linię, która optycznie powiększy wargi i nada im pełniejszy kształt.

Gdzie wykonać zabieg?

Do zabiegu nie musisz specjalnie się przygotowywać. Nie jest on bolesny w przypadku brwi, ale skórę w najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak usta czy górna powieka oka smaruje się lekką maścią znieczulającą.

Tak, jak w przypadku wykonywania tatuażu, przekłuwania ciała czy jakiegokolwiek innego zabiegu kosmetycznego ingerującego w ciało należy wybrać sprawdzony salon z pozytywnymi rekomendacjami. Jeszcze do niedawna gabinety, w których można było wykonać makijaż permanentny znajdowały się w Warszawie i innych dużych miastach. Dzisiaj godny polecenia salon, w którym pracuje dyplomowana linergistka znajdziesz w każdej miejscowości.