namioty handlowe

Czy warto zainwestować w namiot handlowy?

Wszyscy przedsiębiorcy szukają dobrego sposoby na reklamę swojego biznesu, nie wydając przy tym ogromnych pieniędzy. Wiele osób regularnie bierze udział w różnego rodzaju wystawach i targach na świeżym powietrzu – w takim sytuacji w pewnym monecie przychodzi czas na zadanie sobie pytania – “czy warto zainwestować w namiot handlowy?”. Jest to nie tylko pewnego rodzaju schronienie w razie niesprzyjających warunków pogodowych, ale także sposób na reklamę swojego biznesu, dlatego też postaramy się Wam dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie i przedstawić kilka cennych rad.

Gdzie wykorzystywane są namioty handlowe?

Namioty handlowe mają szerokie zastosowanie. Jednak najczęściej wykorzystywane są w celach promocyjnych i marketingowych. Pozwalają na stworzenie własnego mobilnego stoiska reklamowego w zaledwie kilak minut. Zastosowanie namiotów jest jednym z zabiegów “marketingowych” i rozstawienie go przykładowo na targach zachęca potencjalnych klientów do sprawdzenia oferty firmy. Na namiocie można również zamówić nadruk z logiem firmy czy danymi kontaktowymi, które będą widziane z daleka. Firmy oferujące tego typu usługi w swojej ofercie mają zazwyczaj namioty w różnych rozmiarach. Zdarza się też tak, że wykonują je na indywidualne życzenie swoich klientów. W zależności od wielkości swojego namiotu możesz tam umieścić, co tylko chcesz – zarówno ladę, szafki jak i mały sprzęt kuchenny do przygotowywania swoich specjałów na różnego rodzaju targach czy kampaniach reklamowych. Każdy posiadacz namiotu handlowego może go urządzić w wybrany przez siebie sposób, a przed dokonaniem zamówienia zastanowić się nad wyposażeniem dodatkowym, np. drzwiami. Na rynku jest wielu producentów namiotów handlowych. Ofertę jednego z nich znajdziesz tutaj: https://www.gralech.com/namioty-stalowe.html

Zalety namiotów handlowych

Namioty handlowe mają mnóstwo zalet. Po pierwsze niwelują ryzyko złej pogody na targach czy wystawach. W razie deszczu czy innych niesprzyjających warunków atmosferycznych mamy zapewnione schronienie, gdzie nie tylko można przeczekać np. ulewę, ale również przyjmować zainteresowanych klientów. Oprócz tego są również niezwykle wygodne i łatwe w montażu. Prosta konstrukcja sprawia, że do rozłożenia namiotu wystarczą dwie osoby. Transport ich praktycznie nie sprawia żadnych problemów, a dodatkowo można je rozłożyć dosłownie w dowolnym miejscu. Idealnie sprawdzają się również jako mobilne punkty gastronomiczne, gdzie można w środku przygotowywać posiłki lub zapraszać gości do skosztowania swoich specjałów. Z innych plusów, o których nie możemy zapomnieć to cena. Produkty te są stosunkowo tanie i dostępne dla większości przedsiębiorców. Jeżeli mówimy o zaletach namiotów musimy również wspomnieć o tym, że mogą być one spersonalizowane. Można na nich umieścić logo firmy, znak rozpoznawczy czy dane kontaktowe firmy.

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu namiotu?

Zakup namiotu handlowego to zazwyczaj wydatek na kilka długich lat, dlatego warto chwilę się nad tym zastanowić i podjąć dobrą decyzję. Na pewno trzeba zwrócić na materiały, z jakich zostanie wyprodukowany czy jakie będą jego właściwości. Należy dopytać o wszelkie szczegóły, np. czy materiał jest odporny na deszcz, śnieg i mróz. Dobrze również przeanalizuj wybór koloru –  tak, żeby pasował do loga firmy i danej branży. Warto również pamiętać o tym, że ciemne kolor są bardziej odporne na zabrudzenia (mniej je widać) niż w przypadku jasnych czy żywych odcieni. O ile materiał namiotu w neonowych czy żywych kolorach trudniej utrzymać w czystości, to zdecydowanie bardziej rzuca się w oczy, przyciąga wzrok i jest łatwiejszy do zapamiętania dla hipotetycznych klientów.