Czy w dzisiejszych czasach liczy się tylko marketing internetowy?

Wiele osób uważa, że w dzisiejszych czasach liczy się tylko marketing internetowy. Każdy z nas ma dostęp do internetu i korzysta z niego przy każdej możliwej okazji – w pracy, w szkole, w domu, w autobusie czy w samochodzie. Wobec tego, wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie – czy warto jeszcze inwestować w marketing offline? Postaramy się dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie.

Jakie są możliwości marketingu offline?

Wbrew pozorom możliwości jest bardzo dużo. Wielu ekspertów do spraw marketingu uważa, że tylko połączenie marketingu online i offline da dobre i oczekiwane efekty w budowaniu wizerunku marki. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych metod marketingu offline:

  • flagi reklamowe – popularne banery reklamowe, których tkanina buja się na wietrze. Można je postawić zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Na tkaninie można umieścić dowolne grafiki.
  • ogłoszenia w lokalnych gazetach – dobrym sposobem jest ogłaszanie swoich produktów i usług w lokalnych gazetach. Mimo tego, że żyjemy w dobie internetu, nadal wiele osób czyta gazety.
  • Branie udziału w różnego rodzaju targach i warsztatach. Dzięki temu będziesz budować dobrą pozycję na rynku, a Twoje przedsiębiorstwo będzie jeszcze bardziej rozpoznawalne i kojarzone z dobrą energią.
  • Innym dobrym sposobem są bilbordy, które są widoczne z dalekiej odległości.
  • Mówiąc o marketingu offline, nie można zapomnieć o reklamach w internecie, ulotkach i wizytówkach.

Czy marketing offline jest przyszłościowy?

O ile większość osób szuka informacji na temat usług, produktów i firm w internecie, to mogłoby się wydawać, że marketing online zdominował cały świat. Nie do końca tak jest. Konkurencja jest tak wysoka i obecna wszędzie, że reklama w internecie to czasami zbyt mało. Trzeba zadbać również o rozpoznawalność w świecie poza internetem. Zwłaszcza dzisiaj, gdzie wiele osób ma dosyć świata online gdzie pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Byliśmy zmuszeni do spotkań online, ograniczenia kontaktów międzyludzkich i tym samym, wiele osób ma dosyć spędzania czasu przed komputerem zastanawiania się, z jakich usług, czy jakie produkty kupić. Budowanie rozpoznawalności dzięki banerom, bilbordom czy ogłoszeniom w lokalnych gazetach oraz bezpośredni kontakt z klientem to metody, który pozwolą na wyjście naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów.